Thursday, April 18th, 2024

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Dijital Para Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni ekonomi reform paketini canlı yayında açıklıyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada da devam eden açıklamalarda dijital para birimleri ile ilgili de sözler yer alıyor.

Cumhurbaşkanından Dijital Para Açıklaması

Erdoğan bugün yeni ekonomi reform paketini kamuoyu ile paylaştı. Pakette yer alan birçok önemli başlığın yanı sıra dijital para birimleri ile ilgili de açıklamalar yapıldı. Erdoğan konuyla ilgili olarak, “Dijital paranın teknolojik ve hukuki altyapısını oluşturacak adımlar atıyoruz.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak kamu ihalelerinde de dijital altyapıya geçileceğini ifade eden Erdoğan, “Kamu alım ihalelerinde yeni ve dijital bir sisteme geçiyoruz. Kamu ihalelerine katılacak firmaların niteliklerini kamuoyuyla paylaşıyoruz. Bunlar kamuoyuna açık olacak.” açıklamasını yaptı.

Arka Arkaya Gelen Açıklamalar

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı da kripto para birimleri ile ilgili resmi bir açıklama yapmış ve “Kripto paralarla ilgili dünya genelinde oluşan kaygıları biz de paylaşıyoruz.” açıklamasını yapmıştı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı yaptığı açıklamada aslında Erdoğan’ın bugünkü açıklamalarının temelini atmış ve Merkez Bankası, BDDK, SPK ve ilgili diğer kurumlarla çalışmalar yürüttüklerini dile getirmişti.

Facebook Comments