Saturday, February 24th, 2024

Son Dakika: Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanı’ndan Önemli Kripto Para Açıklaması!

Kripto para birimlerine karşı ilginin ve kullanımın artması ile birlikte ülkemizde de arka arkaya kripto para birimleri ile ilgili açıklamalar yapılmaya başlandı.

“Kripto Paralar Konusunda Negatiftim”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank dakikalar önce yaptığı açıklamalarda kripto para birimleri konusunda daha önce negatif olduğunu dile getirdi.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “kripto paraları boş bırakmayacaklarını” ifade eden Varank, “Kripto paralar dolandırıcılığa çok müsait bir alan. Risk barındıran kripto para alanını başı boş bırakmayacağız. Kripto paralar konusunda negatiftim ama bugün etkin olduklarını görüyoruz.” sözlerini kullandı.

Türkiye ve Kripto Paralar

Varank’tan önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni ekonomi reform paketi ile ilgili yaptığı açıklamalarda kripto para birimlerine değinmişti. Erdoğan konuyla ilgili olarak, “Dijital paranın teknolojik ve hukuki altyapısını oluşturacak adımlar atıyoruz.” sözlerini kullanmıştı.

Öte yandan Türkiye Hazine ve Maliye Bakanlığı da yaklaşık olarak iki hafta önce yaptığı resmi açıklama ile direk kripto paraları ele almıştı.

Kripto paralar ile ilgili oluşan kaygıları paylaştıklarını ifade eden bakanlık, “Konuya ilişkin gelişmeler ve ülkemizdeki durum Bakanlığımız tarafından takip edilmektedir. Bu çerçevede Bakan Yardımcımız başkanlığında; Merkez Bankası, BDDK, SPK ve ilgili diğer kurumlarla işbirliği halinde çalışmalar yürütüyoruz.” ifadeleri kullanılmıştı.

Facebook Comments