Tuesday, October 26th, 2021

SONM Coin Nasıl Alınır?

Sonm, bilgisayarlar, madencilik ekipmanları ve sunucular dahil olmak üzere dağıtık müşteri seviyesi donanımına dayalı bulut hizmetleri sağlar. Kullanıcılar, donanımınızı kiralayabilir veya birilerinin bilgi işlem gücünü ihtiyaçları için kullanabilir. SNM token’ı, Sonm bilgi işlem gücü pazarındaki dahili bir para birimidir. SNM ile kullanıcılar, Sonm tarafından sağlanan kaynaklara erişebilirler.

SONM (SNM) Nedir?

Sonm, donanım sahiplerinin kaynaklarını kiralamalarına ve dünyaya uygun fiyatlı bilgi işlem gücü sağlamalarına yardımcı olur. Sonm’un ana kullanıcıları müşteriler ve tedarikçilerdir. Müşteriler, projeleri için ihtiyaç duydukları herhangi bir kiralama süresini veya bilgisayar mimarisini seçebilir ve maliyeti kendisi belirler. Tedarikçiler ise kaynak sahipleridir. Uygulamalarını başlatmak için müşterilere eşler arası bilgi işlem gücü satarak token kazanabilirler.

Platformun açıklamalarına göre birçok kişi, bir süper bilgisayar satın almak veya kiralamak veya bir sunucu grubu kurmak için gereken finansal araçlar veya kaynaklar olmadan kapsamlı bir hesaplama gücüne ihtiyaç duyabilir. Bu kategorideki kişiler yani Müşteriler, SONM platformunu kullanabilir ve eşler arası ve güvenli bir şekilde blok zinciri üzerinden muazzam hesaplama kaynaklarını kiralayabilir.

SONM, güçlü bilgisayar kurulumlarına sahip kişilerin makinelerinin tüm kapsamını kullanmalarına ve kendileri için değer üretmesine olanak tanır. SNM bunu, insanların kaynaklarını gerçek dünyadaki görevler için kullanabilecekleri ve eşler arası ve güvenli bir şekilde ödüllendirildikleri bir platform sağlayarak yapar.

Bunlara ek olarak SONM, merkezi olmayan hesaplama kaynakları ağına ulaşmak için fog hesaplama adı verilen yenilikçi bir metodoloji kullanır. Fog bilişim, uygulamaları çalıştırmak için kaynakları ve hesaplama gücünü paylaşmak ve birleştirmek için eşler arası bir şekilde küresel olarak iletişim kuran ve işbirliği yapan çok sayıda dağıtık node kullanır. Bu, genellikle bilgi işlem ve depolama kaynakları sağlayan özel makinelerden oluşan merkezi bir sunucu çiftliğinin bulunduğu bulut bilişimden farklıdır.

Yazının yayına hazırladığı sırada 0,0731 dolardan işlem gören SONM coin, 26,284,130 USD işlem hacmi ile CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bakımından 717. sırada yer alıyor. Bunların yanında şu anda dolaşımda 359,600,000 adet SNM coin bulunuyor ve bunun maksimum 444.000.000 SNM’ye ulaşması bekleniyor.

Öte yandan 13 Mart 2020 tarihinde 0,0037 dolar ile dibi gören SONM’ın (SNM) 17 haziran 2017 tarihinde 1,02 dolar ile rekor kırdığını belirtmek gerekiyor.

SNM Coin Nereden Alınır?

SNM Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

SNM Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından SNM Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) SNM işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments