Monday, April 15th, 2024

Sonunda Altcoin Sezonu Başlıyor Mu: Altcoin Rallisi Ne Kadar Sürecek?

Son birkaç gündür Bitcoin’in sergilediği volatil performans “altcoin sezonu” konusunda yatırımcıların daha ihtiyatlı davranmasına sebep oldu. Çünkü yatırımcılar piyasada oluşan görünümden şu an için tedirgin oluyorlar ve bir ayı piyasasının başlamasından korkuyorlar.

Yatırımcılar Oldukça Temkinli

Bitcoin, dün 40.000 dolara yükseldikten sonra 35.000 dolara geriledi. son zamanlarda BTC’de görülen fiyat hareketlerine bakıldığında artık 5.000 dolarlık iniş ve çıkışların normal bir hal aldığı görülüyor.  Dolayısıyla aslında yatırımcılar BTC’de oluşan büyük fiyat eylemlerinden etkilenmiyor.

2017 boğa piyasasının zirvesinden bu yana kripto yatırımcıları birkaç gün içinde yine muazzam kazançlar elde etmek için bir altcoin sezonu bekliyorlar. Altcoin sezonunda yatırımcılar resmen hayatlarını değiştirecek kazançlar elde ettiler ancak zamanlamayı doğru yapamayan kişiler aynı hızda da kazançlarının tamamını kaybettiler.

Bir altcoin sezonunun başlaması için de Bitcoin’in fiyatının konsolide olması ve hatta belki de düşüş trendine girmesi gerekiyor. Böylece Bitcoin’de toplanmış olan para altcoin’lere geçebilir.

Ancak piyasanın popüler analistleri ise bu noktada bazı çekinceleri olduğunu ve temkinli davranmak gerektiğini ifade ediyor.

Altcoin Sezonu

Şu anda Bitcoin bir düşüş grafiği çizerken bazı altcoin’lerde ciddi yükseliş grafikleri oluşuyor. Örneğin; Polkadot iki günde %75 kazandı ve Chainlink tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Aslında genel itibari ile Bitcoin ve altcoin’ler beraber hareket etme eğilimindedirler ve bu durumun değiştiği çok az durum oldu. Bugünkü grafiklere bakıldığında da BTC düşüşteyken ve 40.000 dolar bandında reddedilmeler yaşarken altcoin’lerin yükseldiği görülüyor. Dolayısıyla analistler bir altcoin sezonunun kapıda olabileceğini ifade ediyor.

Altcoin’lerin Rallisi Kısa Mı Sürecek?

2017 yılında yaşanan altcoin rallisi ile kıyaslandığında günümüzde başlayacak bir altcoin rallisinin en fazla iki hafta süreceği ve sonrasında Bitcoin de dahil olmak üzere ciddi bir ayı piyasasına girileceği düşünülüyor.

Ama bu noktada bazı analistlerin BTC fiyat tahminlerini hatırlatmak gerekiyor. Piyasada pek çok isim BTC’nin 2021 yılı bitmeden 100.000 doları görmesini bekliyor. Dolayısıyla beklenen büyük düşüş kısa vadeli bir düşüş olabilir ve daha büyük bir ralliyi tetikleyebilir.

Facebook Comments