Sunday, December 3rd, 2023

Square Bitcoin (BTC) Aldı, Kripto Para Piyasası Toparlanmaya Başladı!

Pazartesi ve Salı günleri kripto para piyasasında adeta bir kıyım yaşandı ve lider kripto para birimi başta olmak üzere tüm kriptolarda büyük geri çekilmeler yaşandı. Bu düşüş grafiklerinin bir düzeltme olduğu ve yeniden yükseliş yaşanacağı düşünülüyordu. Dönüm noktası ise Square’in yeniden Bitcoin (BTC) satın alması olmuş gibi görünüyor.

Square 170 Milyon Dolarlık BTC Aldı

Finansal hizmetler şirketi Square Salı günü yaptığı açıklama ile yeniden BTC aldığını açıkladı. Şirket yaptığı açıklamada, 170 milyon dolarlık toplam satın alma fiyatı ile yaklaşık olarak 3.318 Bitcoin satın aldıklarını belirtti.

Yapılan açıklamalara göre, Square’in önceki 50 milyon dolarlık Bitcoin alımıyla birleştiğinde bu, 31 Aralık 2020 itibarıyla şirketin toplam nakit, nakit benzerleri ve satılabilir menkul kıymetlerinin yaklaşık yüzde beşini temsil ediyor.

Bununla birlikte 170 milyon dolara yaklaşık olarak 3.318 adet Bitcoin alındığı göz önünde bulundurulduğunda Square’in 1 BTC için yaklaşık olarak 51.235 dolar ödediği anlaşılıyor.

Piyasa Toparlanıyor, Düşüş Durdu

Square’in yeniden BTC alımı yaptığını açıklaması ve buna ek olarak uzun zamandır devam eden Tether davasının sonuçlanması ile piyasadaki düşüşün durduğu ve toparlanmanın başladığı görülüyor.

Lider kripto para birimi kendisini yeniden 50.000 dolarlık önemli seviyenin üzerine atarken altcoin’lerde de toparlanmaların başladığını görüyoruz. Yazının yayına hazırlandığı sırada BTC 50.900 dolar bandında işlem görüyor ve art arda yazılan kırmız mumlardan sonra yeşil mumlar yeniden kendisini gösteriyor.

Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin fiyatının karşısında altcoin’ler henüz tam anlamıyla yükselişe geçmiş değil ancak düşüş grafiklerinin durmuş olması bile pozitif bir işaret olarak nitelendiriliyor. Analistlere göre bu noktadan sonra yaşanacak toparlanma ve ardından başlayacak olan bir yükseliş ivmesi Mart ayının nefes kesici geçmesine sebep olabilir.

Facebook Comments