Friday, October 22nd, 2021

Stellar Lumens (XLM), Chainlink (LINK), Filecoin (FIL) Teknik Analizi – 27 Mart 2021

Stellar Lumens (XLM), 0.38 dolarlık direnç seviyesini henüz kıramadı. Chainlink (LINK), 26.7 dolar seviyesini aştı. Filecoin düşüş trendini işaret ediyor. Kimi analistlere göre Filecoin’in bu yönlü trendi satın alma fırsatı olarak değerlendiriliyor.

Stellar Lumens (XLM)

Geçen hafta 0.43 dolar seviyesinde reddedilmenin ardından XLM düşüş trendine girdi. XLM son bir aylık süreçte 0.438 ila 0.36 dolar fiyat bandında konsolide oldu. Kısa vadede XLM için en önemli direnç noktası 0.38 dolar olarak göze çarpıyor. Bu seviye korunamazsa 0.37 dolar seviyesinin altına sarkan düşüşler görülebilir. Çok yönlü hareket göstergesi yükseliş trendinin gücünü kaybettiğini doğruluyor. OBV indikatöründe görülen düşük miktarda satın alma tepkisi, 0.37 doların test edilmesi olarak yorumlanabilir.

Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK) uzun vadede net bir trend eğilimi göstermiyor. LINK geçtiğimiz aydan bu yana 23 dolar ila 31 dolar seviyelerinde mekik dokuyor. Ancak yine de bazı uzmanlara göre LINK’in mevcut durumu bir yatırım fırsatı olarak değerlendirilebilir. LINK 24.8 dolar ila 25.8 dolar fiyat aralığının üzerine çıkarak 26.8 dolara ulaştı. Kısa zaman dilimlerinde, fiyat momentumu yükseliş trendini işaret ediyor. Buna göre 26.7 dolar seviyesinin aşılması LINK fiyatını 30 dolara taşıyabilir. MACD sıfır çizgisine tırmanarak yükseliş trendini doğruladı.

Filecoin (FIL)

FIL son 24 saatte yaklaşık olarak %20 artış kaydederek ilgi odağı oldu. Filecoin (FIL), saatlik grafikte düşüş trendini işaret etti. Bu momentum, FIL’i 117 dolar seviyesine geri çekebilir. Popüler uzmanlara göre, bu seviye satın alma fırsatı olarak değerlendirilebilir. 117 doların yeniden ziyaret edilmesi uzun vadeli pozisyonu ölçeklendirmek için kullanılabilir. 137 doları aşan bir fiyat hareketi FIL’i 167 dolar seviyesinin üzerine çıkarabilir. Öte yandan ayı hakimiyetindeki bir piyasada 93 dolara kadar süregelen düşüşler görülebilir. Ancak uzman görüşlerine göre, Filecoin (FIL) uzun vadede yükseliş trendini koruyor.

Facebook Comments