Monday, January 30th, 2023

Stellar ve Avalanche Yorum: XLM ve AVAX Fiyatında Önemli Noktalar

Bu hafta geçtiğimiz 2 ay boyunca süren trend bozulmuş gibi görünüyor. Kripto para birimleri geçtiğimiz iki ay boyunca haftaya stabil ya da düşüş trendi ile başladı hafta ortasında toparlandı ve hafta sonunda ciddi yükseliş hareketleri görüldü. Ancak bu hafta kripto paralarda bu tablonun oluşmadığı görülüyor ve Cumartesi günü nispeten sakin geçiyor.

Stellar Fiyatında Önemli Noktalar

Piyasa değeri bakımından en büyük 12. kripto para birimi olan Stellar (XLM), yazının yayına hazırlandığı sırada 0,40 dolar seviyesinde bulunuyor. Analistlere göre 0,39 dolar bandı XLM için önemli bir destek noktası olarak işlem görüyor ve bu seviyenin üzerinde kalındığı sürece fiyatın aşağı yönlü bir grafik çizmeyeceği düşünülüyor.

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre 0,41 dolar da önemli bir destek seviyesi ancak şu an için bu seviyenin korunamadığı görülüyor. 0.41 dolarlık ana direnç trend çizgisinin üzerinde bir kırılmanın ise Stellar fiyatını hızlı bir şekilde 0,56 doların üzerine çıkaracağı düşünülüyor. Öte yandan 0,39 dolarlık destek seviyesini kaybetmek XLM’i 0,26 dolara düşürebilir. Analistler her iki durumda da %34’lük bir oynama olacağını belirtiyor.

Avalanche Fiyatı

Son birkaç ayın en çok konuşulan kripto para birimlerinden biri de başında bir Türk’ün yer aldığı Avanlache (AVAX) oldu. 10 Şubat 2021’de 59,94 dolar ile rekor kıran AVAX yazının kaleme alındığı an itibari ile 24,8 dolardan işlem görüyor.

Analistler AVAX fiyatında bir süre konsolidasyon beklediklerini ve sonrasında piyasa hacmi bakımından 44. sırada yer alan kripto paranın yukarı yönlü ivme kazanacağını belirtiyor. AVAX için şu anda 22 dolarlık seviyenin önemli olduğunu belirten analistler 27 dolar üzerine doğru yapılacak bir hamlenin fiyatı yeniden yüksek seviyelere çıkaracağını da belirtiyor.

Facebook Comments