Sunday, October 17th, 2021

Stellar’dan (XLM) Dikkat Çeken Coinbase Atağı!

Toplam piyasa değerine göre en büyük 14. kripto para birimi Stellar Lumens (XLM), dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase’de üçüncü sıraya kadar yükseldi.

Stellar, Coinbase’de En Popüler Varlıklar Arasına Girdi

Stellar’ın Twitter üzerindeki topluluk hesabı tarafından paylaşılan gönderiye bakıldığında XLM’in Coinbase kripto para borsası üzerinde popülerlik açısından üçüncü sıraya kadar yükseldiği görülüyor. 8,2 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip olan XLM’in Coinbase üzerinde 1,1 milyar dolarlık hacme ulaşması ise dikkatlerden kaçmıyor.

Coinbase’in en güncel verilerine bakıldığında ise XLM’in popülerliğinin beşinci sıraya kadar gerilediği görülüyor. Coinbase üzerinde şu an en popüler kripto para biriminin ise yakın zamanda 100 dolar seviyesinin üzerine çıkarak rekor kıran Filecoin (FIL) olduğu görülüyor.  FIL’in arkasında NFT odaklı kripto para projesi Decentraland (MANA) yer alıyor.

Grayscale Haberi, Bazı Kripto Paralara Yükseliş Getirdi

Kurumsal yatırım platformu Grayscale geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada FIL ve MANA da dahil olmak üzere beş yeni kurumsal yatırım fonu açtığını açıklamıştı. Grayscale’in ABD’deki kurumsal yatırımcılarla olan ilişkisi düşünüldüğünde ise bunun Coinbase üzerindeki popülerlik artışını açıklayabildiği söylenebilir. FIL fiyatı son 24 saat içerisinde de %40 yükseliş elde etti ve bu da popülerlik artışı konusunda etkili oldu.

Ripple’ın eski CTO’su ve kurucu ortağı Jed McCaleb tarafından hayata geçirilen Stellar‘ın bu popülerliği ile ilgili ise hiçbir sebep bulunmuyor. XRP’nin rakibi olarak XLM, özellikle Ripple’a açılan dava sonrasında ciddi bir yükseliş elde etmişti. XLM fiyatının 0,44 dolarlık rekor seviyesinden ise neredeyse yarı yarıya düştüğü biliniyor. Buna rağmen XRP yeniden 0,38 dolar seviyesine kadar çıktı.

Facebook Comments