Friday, October 22nd, 2021

StormX Coin Nasıl Alınır?

StormX (STMX), kullanıcıların küçük görevleri tamamlayarak veya dünya çapındaki küresel ortaklardan alışveriş yaparak kazanabildikleri ERC-20 tabanlı bir kripto para birimidir. Kripto paraların yanı sıra e-ticaret de son dönemde inanılmaz bir artış ve popülerlik elde etti ve projenin arkasındaki geliştiriciler bu iki niş alanı birleştirmeyi hedefledi.

StormX kullanıcılar ağdaki ortaklardan dünya çapında alışveriş yaparak her alışverişleri ile daha fazla StormX Coin kazanabilir. StormX’in henüz kendi blockchain ağı bulunmuyor ve toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un ağı kullanılıyor. ERC-20 tabanlı olan STMX Coin bu sayede de aslında kısa sürede popüler olmayı başardı.

Kullanıcılar StormX Coin kullanarak staking yapabilir, dünya çapında birçok yerden alışveriş gerçekleştirebilir ve STMX kullanıcılarının yararına olan çeşitli mikro görevleri yerine getirebilir.

StormX (STMX) Nedir?

STMX Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla en büyük 124. kripto para birimi konumunda. Toplam arzı 10 milyar olan STMX Coin’in sirkülasyondaki arzı 8,412 milyar olarak gözüküyor. Buna rağmen token fiyatının an itibarıyla 0,05608 dolar olması toplam piyasa değerinin 471 milyon dolar olmasına kapı aralamakta.

STMX Coin son günlerde elde ettiği fiyat artışı ile de adından sıklıkla söz ettirmeye başladı. Buna rağmen küresel alışveriş ağı oluşturmayı hedefleyen kripto para projesinin hala 3 yıl önce 9 Ocak 2018 tarihinde ulaştığı rekorun neredeyse %78 gerisinde olduğu görülüyor. STMX Coin 3 yıl önce 0,2466 dolar seviyesine kadar ulaşmıştı. Tabii ki bunda arzın o tarihlerde çok düşük olmasının da payı var. STMX Coin 13 Mart 2020 tarihinden bu yana ise %9.715 yükseliş elde etti ve boğa sezonun ne kadar etkili olduğunu gösterdi.

STMX Coin Nereden Alınır?

STMX Coin, Binance üzerinden alınabilir.

Binance üzerinde hesap oluşturduktan sonra aşağıdaki adımlar takip edilebilir:

  • STMX satın almak için ilk olarak borsaya TL gönderdikten veya bunun yerine geçecek bir kripto para transfer ettikten sonra bunu BTC’ye çevirin.
  • BTC aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten BTC sekmesini seçerek, arama butonuna STMX yazın ve altta açılan STMX /BTC çiftini seçin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek STMX Coin alma işlemini tamamlayın.

Facebook Comments