Sunday, October 17th, 2021

Streamr Coin Nasıl Alınır?

Streamr, 2017’de kitle fonlaması yapılan dağıtık bir açık kaynaklı projedir. Projenin amacı, merkezi mesaj katılımcılarını küresel bir eşler arası ağ ile değiştirerek gerçek zamanlı veriler için merkezi olmayan bir altyapı oluşturmaktır. Güven yerine kriptografiye güvenen açık kaynak ağ, IoT’de ve akıllı şehirlerde, iş konsorsiyumlarında, Veri Birlikleri ve merkezi olmayan web (Web 3.0) aracılığıyla bireysel kitle satışında veri paylaşımını ve para kazanmayı sağlamayı amaçlamaktadır.

Streamr (DATA) Nedir?

Streamr  ile kullanıcılar kendi özel altyapılarını kurmadan kullanıcı verilerinin değerini ortaya çıkarabiliyor. Veri Birliği, Streamr Marketplace’te satılan ve sağlayıcıların mikro ödemelerle teşvik edildiği kitle kaynaklı bir veri kümesidir. Core uygulaması tarafından sağlanan kolay bir oluşturma akışı ve basit analitik, Veri Birliklerinin gücünü kullanılabilir hale getiriyor.

Kullanıcılar platform sayesinde şu özelliği kullanabiliyor:

  • Para Kazanma: Tam kullanıcı izni ile değerli veri kümeleri oluşturulabilir.
  • Güçlendirmek: Kullanıcılar veri gelirini paylaşarak kullanıcılarını ödüllendirebilir.
  • Crowdsource: Kullanıcılar elde edilmesi zor verilerin oluşturulmasını teşvik edebilir.

Öte yandan kullanıcılar Streamr ile veri akışlarını küresel, tarafsız bir veri yapısına bağlayabilir. Streamr Ağı, makine verilerini pub / sub modeliyle taşımak için sağlam, büyük ölçüde ölçeklenebilir bir eşler arası ağdır.

Güvenilir aracılar olmadan dünya çapında 400 ms’nin altında binlerce aboneye uçtan uca şifrelenmiş veri noktaları sunulabilir. Node’lar, bant genişliği sağlayarak kripto kazanır.

DATA token ise Streamr platformunda kullanılan bir ERC-20 token’ıdır. Pazar yerinde ödemeler için kullanılır ve Tatum kilometre taşından Streamr Ağı üzerindeki teşvik mekanizmasına güç sağlar. Toplam yaklaşık 1 milyar DATA arzı var ve birçok büyük borsada işlem görüyor.

Streamr coin, yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 152,159,651 dolar 285. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 0,1759 USD ile işlem gören Streamr Coin’in 24 saatlik işlem hacminin de 18,101,611 olduğu belirtilebilir.

Streamr Coin, 13 Mart 2020 tarihinde 0,048 dolar ile dip seviyeyi görürken 27 Ocak 2018 tarihinde 0,3746 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 864,825,679 adet DATA Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimumda da 1.000.000.000 DATA coin olduğu ifade ediliyor.

DATA Coin Nereden Alınır?

DATA Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

DATA Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından DATA Coin’in işlem gördüğü BUSD, Ethereum (ETH) Bitcoin (BTC) ve Tether (USDT) alarak DATA işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments