Tuesday, October 3rd, 2023

Student Coin, Kripto Para Sektöründeki Sıradaki Büyük Adımı Hayata Geçiriyor

Kripto para geliştiricilerinin blockchain teknolojisi ile hayata geçirilebilecek bütün her şeyi gerçekleştirdiğini düşünenler büyük bir yanılgı içerisinde olabilir.

Student Coin, diğer kripto para projelerinde olmayan benzersiz bir özellik ile ön plana çıktı ve kitlesel fonlamanın yanı sıra eğitsel amaçlarla kesinlikle devrim yarattı. Tabii ki bunlar için Student Coin’in tam olarak ne olduğunu bilmenin de faydası olacaktır.

Student Coin Nedir?

Student Coin, kripto para sektörüne yönelik girişimlerini arttıran ve geliştiren blockchain tabanlı bir ekosistemdir.

Şirket temelde iki hedefe ulaşmak için oluşturuldu ve bunlar bireylerle şirketlerin kendi tokenlerini geliştirip insanları teknoloji ile ilgili güvensizlikler ve bilgi eksikliklerinden kurtaracak şekilde eğitmek.

Stanford veya Harvard gibi 500’den fazla önde gelen üniversite bu girişimi destekliyor ve hepsi Student Coin’in potansiyelinin farkında.

Student Coin’i Özel Kılan Şey Ne?

Student Coin, girişimcilere ve öğrencilere odaklanması sayesinde diğer bütün blockchain projelerinden ayrılmakta. Daha net olmak gerekirse Student Coin ile beraber insanların kitlesel fonlama projeleri başlatmaları artık mümkün.

Peki sistem tam olarak nasıl işliyor?

Kişiler istedikleri zaman bir token üretebiliyor ve bunu Student Coin platformunda listeliyor. Yatırımcılar ise STC Exchange isimli kripto para borsasında bunu alıp istedikleri şekilde alım satımda kullanabiliyor. Projeyi başlatan kişi kendi girişimi için gerekli olan fonları topluyor veya eğitim masraflarını çıkartabiliyor. Stabil bir gelir kaynağına ulaştıktan sonra ise elde ettiğiniz parayı kademeli olarak geri ödemeye başlıyorsunuz.

Platformda oluşturulan tokenlerin değeri ise Student Coin platformunun temel kripto parası STC Token’a göre değişiyor veya oluşturuluyor.

STC Token Nedir ve Nasıl Alınır?

STC Token, Student Coin’in temel kripto para birimidir ve hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan kişisel amaca hizmet eden tokenlerin üretilmesini sağlar.

Kullanıcıların bu tokeni kullanarak atabilecekleri sayısız adım var ve bunlar arasında startup tokenleri, DeFi tokenleri, NFT tokenleri ve akla gelebilecek her tür tokeni üretmek yer alıyor. Kullanıcılar bunları alıp satabilir veya direkt olarak kitlesel fonlama için kullanabilir.

Buna ek olarak STC Token satın almak isteyenler 30 Nisan tarihine kadar sürecek ICO‘sundan bunları neredeyse bedavaya alabilmekte.

STC Launchpad ICO’su 1 Şubat 2021 tarihinde duyuruldu ve kısa sürede 89 aşamadan geçerek 13 milyon dolarlık fon topladı. Her bir fonlama aşamasında STC  token değeri 0,0002 dolar arttı ve şu an mevcut değerinin 0,0161 dolar olduğu görülüyor.

STC Token- ICO Bonusları

Ek varlıklar almak isteyenler için referans bonus sistemi aktif ve direkt olarak daha fazla kişiyi sisteme katarak ek gelir elde edilebilmekte.

Tek bir referans linki sayesinde arkadaşlarınız tarafından yatırılan ETH’lerin %20’sini alabilir ve STC yatırımları konusunda %30 getiriye ulaşabilirsiniz.

Student Coin Ekosistemi

Aslında olay ve sistem sadece STC Token’dan ibaret değil. Student Coin, daha fazla insanın teknik bilgiye sahip olmadan blockchain ekosistemine girebilmesini sağlayan bir projedir.

Student Coin platformunda iki temel bulunur ve bunlardan birisi işletme içeriği iken diğeri eğitsel içeriktir.

İşletme Kısmı

Bu kısım üç temel uygulamadan oluşur ve her bir uygulama birbirine bağlıdır.

1- STC Terminal

Bu, STC tabanlı tokenlerin oluşturulmasını sağlayan yazılımdır ve 2021 yılının üçüncü çeyreğinde kullanıcılara sunulması planlanmakta. Buna rağmen yatırımcılar henüz platform hazır olmasa da bunun önizlemesini görebilir ve gerçekten de teknik bilgi olmadan token üretebileceğinin farkına varabilir.

Kullanıcıların yapmaları gereken tek şey ne tip token üretmek istediklerini, genel token bilgisini (toplam arz vb.) ve bunun amacı ile diğer seçeneklerini belirlemek olacaktır.

2- STC Wallet

Adından da anlaşılabileceği üzere bu uygulama STC tokenlere özel cüzdan uygulamasıdır. Buna ek olarak Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi diğer kripto paralar da bu cüzdanda depolanabilmekte.

3- STC Exchange

STC Exchange, STC tabanlı tokenlerin listelendiği ve kitlesel fonlamaların yapıldığı platformdur. STC Exchange’in kullanıcı dostu arayüzü ve kategorilere göre token ayrılan bölümleri bulunmakta.

Eğitsel Kısım

STC Educational Panel isimli eğitim paneli ise sektöre yeni girenlere eğitim verilmesi amacıya tasarlandı. Kripto para sektöründeki teknik bilgiler bazılarının kafasını karıştırıp korkutmakta ve projenin amacı bunu engellemek. Student Coin, kursları kategorilere ve zorluk seviyelerine göre ayırarak aslında bu eğitimi daha da kolaylaştırmakta.

Şimdiye kadar beş bölüm oluşturuldu ve bunlar teknoloji ile başlayarak piyasadaki popüler kripto paralar hakkında farklı bilgiler bölümü ile sonlanıyor.

Projenin Arkasında Kim Var?

Student Coin ekosistemi, “Cryptocurrency Encyclopedia” ve “Advanced Technical Analysis – The Complex Technical Analysis of Assets” eserlerinin yazarı olan Wojciech Podobas tarafından hayata geçirilen bir fikir. 

Proje 2018 yılında CEO’nun da eğitim gördüğü Kozminski Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu “ALK Student Coin” ile hayata geçti.

Proje o kadar fazla ilgi gördü ki Nisan 2020 dönemi itibarıyla bunun 18 farklı ülke ile 200 üniversiteden 2.000 kullanıcıya ulaştığı görüldü. Bundan bir yıl sonra ise Student Coin 50.000 kullanıcıya ve 500 üniversiteye ulaştı.

Şu an STC ekibinde 44 ekip üyesi bulunuyor ve yol haritası devamlı olarak güncelleniyor. Aşağıdan da görülebileceği üzere yol haritasının sıradaki durağı STC App olacak.

Bu bilgilerden sonra ise ekosisteme katılmak isteyenlerin sayısı artabilir.

Diğer kullanıcıların platform hakkındaki düşünceleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için ise Kripto Emre tarafından hazırlanan aşağıdaki videoya göz atmak mümkün:

Facebook Comments