Friday, October 22nd, 2021

SUN Coin Nasıl Alınır?

Sun (SUN) Coin, Tron (TRX) blockchain ağında hayata geçirilen ve DeFi sektörünün bu ağ üzerinde daha fazla gelişmesi odaklı bir kripto para projesidir. Aslında bu projenin hayata geçirilmesinde en etkili olan şeyin Justin Sun’ın geride kalmama hissi olduğu söylenebilir. Justin Sun devamlı olarak Tron ağı ile Ethereum ağını kıyaslamakta ve iki projeyi rakip olarak görmekte. Bu da Ethereum’un son dönemde DeFi alanında elde ettiği yükselişe Tron cephesinden SUN Coin ile cevap verilmesine yol açtı.

Tron kurucusu Justin Sun’un soyismini taşıyan SUN projesinin merkezsiz olduğu iddiasına rağmen aslında Sun tarafından yönetildiği ve ağdaki düğümlerin Sun’ın kontrolünde olduğu biliniyor. TRC-20 tabanlı bir kripto para birimi olan SUN Coin’in ilk madenciliği ise Eylül 2020’de başladı ve piyasaya sürülene kadar iki hafta boyunca bunun madenciliği geliştiriciler tarafından yapıldı. Kullanıcılar TRX stake ederek ödüller kazanabiliyor ve SUN ağı ile ilgili oylama hakkı elde edebiliyor. Justin Sun’ın kontrolü ele geçirmesinin sebebi de elinde ciddi miktarda SUN tutması olarak biliniyor.

SUN (SUN) Nedir?

SUN Coin projesi TRON’un blockchain ağında destek rolü üstleniyor ve DeFi platformlarındaki Compound, Aave veya Yearn Finance gibi projeleri taklit ediyor. Kullanıcıların DeFi tabanlı token üretebilmesini ve yönetime katılabilmesini sağlayan SUN Coin, herhangi bir ön fonlama ise gerçekleştirmedi. SUN bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 321. sırada bulunuyor.

Toplam 132 milyon dolarlık piyasa değeri bulunan Sun’ın sirkülasyondaki arzı 4.868.362 olarak gözükmekte. SUN’ın toplam arzı ise 19.900.730 olacak şekilde ayarlandı.

SUN Coin Nereden Alınır?

SUN Coin satın almak için ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e başvurmak mümkün. Binance hesabı açtıktan sonra direkt olarak SUN/USDT işlem çiftinden faydalanarak yüksek likidite ile alım yapılabilmekte.

Binance üzerindeki SUN/USDT işlem çiftinin son 24 saat içerisindeki hacminin 5 milyon dolar olması, aynı sürede 829.000 dolarlık hacme ulaşan SUN/BTC işlem çiftine göre avantajlı olduğunu göstermekte. Binance üzerinde alım yapmak için ise ya borsada hesap açıp buna TRY göndermek, ya da başka platformlardan direkt olarak borsaya kripto para göndermek gerekiyor.

Facebook Comments