Tuesday, January 31st, 2023

SushiSwap 30 Günde %225 Arttı: Kripto Balinaları SUSHI Biriktiriyor!

On-chain piyasa analiz firması Santiment, Bitcoin’deki (BTC) önemli düzeltmenin ardından kripto balinalarının bir altcoin’e özellikle yatırım yaptıklarını ve bahsi geçen altcoin’de yeni bir ralli başlayabileceğini ortaya koyuyor.

SUSHI Yeni Bir Ralli’ye Mi Hazırlanıyor?

Santiment’in paylaştığı yeni bir Twitter gönderisine göre, Bitcoin’in yaşadığı son düzeltmeye rağmen SUSHI çok iyi bir performans sergiliyor.

Santiment’in açıklamalarına göre SUSHI, Bitcoin’in 30.000 doların altına gerilediği son düzeltmenin ardından güçlü bir yükseliş ivmesi sergiledi. Bu yükselişin nedeninin balinalar olduğunu ifade eden firma, en az 100.000 token’a sahip SushiSwap adreslerinin miktarının benzeri görülmemiş bir oranda arttığını dile getiriyor.

Son 30 günde %225 gibi büyük bir artış kaydeden SUSHI 7 doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

Diğer Altcoin’ler

Santiment’in açıklamalarına göre sadece SUSHI değil diğer altcoin’ler de Bitcoin’in düşüşünden sonra güzel ivmeler kazandı. Bu token’lar arasında piyasa değeri bakımından en büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum (ETH) ve türev likidite protokolü Synthetix (SNX) yer alıyor.

Ayrıca Yearn.finance (YFI), Uniswap (UNI), Compound (COMP) ve Bancor (BNT) da iyi performans sergileyen kriptolar arasında yer alıyor.

Bunlara ek olarak Santiment’in açıklamalarına göre, Ethereum balinalarının sayısında da artışlar yaşanıyor. Bu da ETH’de yükseliş beklendiği şeklinde yorumlanıyor.

SUSHI Nedir?

SushiSwap (SUSHI), kullanıcıların kripto varlık işlemlerini yapmasına izin veren merkezi olmayan bir borsadır. Otomatik piyasa yapıcı, SushiSwap‘teki likidite sağlayıcılarına dağıtılan bir token olan SUSHI tarafından yönetiliyor. SUSHI sahipleri platformda yönetimde oy kullanma ve söz sahibi olma hakkı kazanıyor.

SUSHI ile ilgili daha detaylı bilgilere “SUSHI Coin Nedir?” adlı metnimizden ulaşabilirsiniz.

Facebook Comments