Saturday, February 24th, 2024

SushiSwap Coin Nasıl Alınır?

SushiSwap (SUSHI), tamamen Uniswap’in kaynak kodlarını alıp bunlar üzerinden hard fork gerçekleştirerek oluşturulan bir AMM yani merkezsiz piyasa yapıcıdır. İlk olarak anonim Chef Nomi tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen SUSHI, daha sonra yaşadıkları ile ise kripto para piyasasının gündemini çok uzun bir süre oldukça kötü şekilde meşgul etti.

Chef Nomi, Sushiswap borsasının kısa sürede elde ettiği başarı sonrasında Binance’de listelenmesini projeden ayrılarak cevapladı. Binance üzerinde listelenen SUSHI fiyatı önce rekor kırdı ancak daha sonra 1 doların altına kadar geriledi. Chef Nomi ise bu düşüş öncesinde kuruculara özel payı alarak milyonlarca dolar ile ortadan kaybolduğunu açıkladı.

Chef Nomi’nin bu atağından sonra ise FTX kripto para borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried projeyi devralarak SUSHI Coin’in gelişimini sağladı. SUSHI kısa sürede DeFi sektörünün kendi alanında liderli Uniswap’e yakın bir konuma yükseldi ve fiyat olarak da tüm zamanların rekorunu tazeledi. Otomatik piyasa yapıcı konumundaki Sushi, Ethereum ağında Uniswap sonrasında en büyük merkezsiz kripto para borsası konumuna kadar yükseldi. SUSHI buna rağmen artan işlem ücretleri nedeniyle kısa süre önce Binan Smart Chain ağı üzerinde de piyasaya giriş yaptı ve kullanıma açıldı.

SushiSwap (SUSHI) Nedir?

SushiSwap Coin, ağın kendi kripto para birimi olarak biliniyor. Kullanıcılar SushiSwap Coin ile farklı işlemlerde bulunup staking yapabiliyor veya direkt olarak ağdaki değişimlerde söz hakkına kavuşabiliyor. Son 24 saat içerisinde %3 düşüş yaşayan SUSHI Coin’in toplam piyasa değeri 1,983 milyon dolar, birim fiyatı ise 15,59 dolar olarak gözüküyor.

SUSHI Coin toplam 250 milyon arza sahip olsa da sirkülasyonda 127 milyon SUSHI bulunuyor. SUSHI fiyatının ulaştığı zirvenin 23,38 dolar, ulaştığı dip seviyenin ise 0,47 dolar olduğu görülüyor. SUSHI 5 ay önceki dip noktasından yaklaşık %3.000 artarak aslında elde edilmesi zor bir başarıya ulaştı.

SUSHI Coin Nereden Alınır?

SUSHI, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerinden alınabilir. Binance, SUSHI/USDT işlem çiftinde en yüksek likiditeye sahip ve sunduğu ekstra güvenlik ile kullanıcıların bir numaralı tercihi olmaya devam ediyor. Binance üzerinde hesap açtıktan sonra buraya TRY gönderip kolaylıkla SUSHI alınabilmekte.

Facebook Comments