Saturday, February 24th, 2024

Tanınan Kripto Para Analisti, Önde Gelen Altcoin İçin 5 Kat Yükseliş Bekliyor

Kripto para sektörünün tanınan analistlerinden Lark Davis (TheCryptoLark), bütün altcoinler arasında özellikle bir tanesinin yakında patlama yaşayabileceğini ifade etti.

Kripto Para Piyasası Yeniden Toparlanıyor

Kripto para piyasası 2 haftalık bir düşüş sonrasında genel olarak yeniden yükselişe geçti. Bitcoin’in 53.000 dolara kadar gerilemesinin devamında genel %10’luk yükseliş, fiyatın bazı borsalarda 60.000 doların üzerine kadar çıkmasını sağladı.

Lider kripto para birimi rekorunu tazelemeye çok yaklaşmış olsa da özellikle top 10 içerisinde yer alan altcoinlerin hala yerinde saydıkları görülüyor. Özellikle toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, sadece bir kere 2.000 doların üzerine çıktıktan sonra buradaki destekte tutunamadı ve hızla 2.000 doların altına çekildi.

ETH Fiyat Yorumları

ETH, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla da 1.784 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %2,5 düşüş yaşadı. ETH/USD işlem çiftinin 7 günlük performansının da %7,4 düşüş olduğu görülüyor. Lark Davis ise Ethereum fiyatının yakında 10.000 dolara kadar çıkabileceğini düşünüyor.

Davis, Ethereum hakkında yaptığı analizinde toplam arz modeline değindi. Kısa süre önce merkezi borsalardaki 23.500 Ethereum’un tek bir saatte cüzdanlara çekildiğini vurgulayan Davis, bunun likidite krizi yaratacağını vurguladı. ETH çekilmesinden sonra alıcıların çok düşük hacimli alımlar yaparak bile fiyatı yükselttiğini vurgulayan Davis, şu an Ethereum’a olan ilginin çok fazla ve arzın çok kısıtlı olduğunu belirtti.

NFT ve DeFi, Ethereum Fiyatına Yarayacak

Borsalardaki ETH miktarının tüm zamanların en düşük seviyesine çekildiğini hatırlatan tecrübeli isim, ETH’ye bu kadar fazla talep olmasını ve insanların bunu cüzdanlarına çekmelerini ise yakın vadede beklenen patlama olarak yorumlamakta.

ETH fiyatının hem NFT hem DeFi çılgınlığı nedeniyle 10.000 dolara kadar çıkabileceğini belirten Lark Davis,  bunun sadece orta vadeli hedef olduğunu belirtti. Şu an herkesin NFT’lerden söz ettiğini belirten Lark Davis, Ethereum’un aynı DeFi projelerinde olduğu gibi ciddi bir yükseliş yakalayabileceğini vurguladı.

Davis, buna ek olarak Ethereum fiyatının Vitalik Buterin tarafından verilen müjde ile de ölçeklenebilirlik konusunda 100 kata kadar yükseliş yakalayabileceğinin altını çizerek, fiyatın bunu takip edeceğini açıkladı.

Facebook Comments