Sunday, December 3rd, 2023

Tecrübeli CIO, Bitcoin’in 20.000 Dolara Gerileyebileceğini Öne Sürdü

Yatırım devi Guggenheim’ın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, lider kripto para birimi Bitcoin’in kısa vadede 20.000 dolara kadar gerileyebileceğini öne sürdü. Popüler isim, büyük bir fiyat düzeltmesine karşı yatırımcıları uyardı.

Scott Minerd’e Göre BTC Büyük Bir Geri Çekilmenin Eşiğinde

Tecrübeli yönetici CNBC ile gerçekleştirdiği röportajda, lider kripto para Bitcoin’in olası bir geri çekilme durumunda 20.000 dolara kadar düşebileceği konusunda yatırımcıları bir kez daha uyardı. Minerd, olası bir Bitcoin düzeltmesi hakkında görüşlerini aktarırken şunları kaydetti: “Geçtiğimiz pazar günü görülen çekilmeyi göz önüne aldığınızda, işler giderek karışıyor ve sanırım Bitcoin büyük bir düzeltmenin eşiğinde olabilir.”

Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz günlerde %15 oranında değer kaybederek 51.000 dolara kadar gerilemişti. BTC 55.000 dolarda güçlü bir destek seviyesi inşa etmeye çalışırken dalgalı bir seyir izliyor. Bununla birlikte Bitcoin, haberimizin hazırlandığı sırada 56.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Deneyimli isim, Bitcoin’de büyük bir fiyat düzeltmesi görüleceğini birkaç ay önce de dile getirdi. Ancak Minerd, bu fiyat hareketinin gayet normal ve piyasa döngüsünün bir parçası olduğunu hatırlatırken Bitcoin uzun vadeli tahminini 400.000 dolar olarak kaydetti. Minerd, olası bir düşüş senaryosunda BTC fiyat beklentilerini aktardı: “Bitcoin’in 20.000 dolar ila 30.000 dolar fiyat bandına geri çekileceğini düşünüyorum. Bu da %50 oranında bir değer kaybı demek. Ancak şunu hatırlatmam gerekir ki, bu tür düşüşleri daha önce gördük. “

Minerd İddialarında Yalnız Değil

Geçtiğimiz dönemlerde BTC fiyatı açıklamalarıyla gündem olan isim Minerd, buna rağmen kısa vadeli tahmininde yalnız değil. Medyaya yansıyan son haberlere göre JP Morgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou da BTC’de büyük bir geri çekilme bekliyor.

Bununla birlikte Bitcoin destekçileri Minerd’a büyük tepki gösterirken düşüşün kaçınılmaz fikrini reddetti. Ayrıca zincir içi göstergeler ve mevcut momentumu dahil olmak üzere birçok faktörün Bitcoin lehine olduğunu savundu.

Facebook Comments