Wednesday, October 4th, 2023

Tek noktadan birçok borsada trade imkanı veren Atani, 6.25 milyon dolar yatırım aldı

Müşterilerine tek noktada birçok borsaya gerçek zamanlı olarak erişim sağlama özelliğine sahip kripto para girişim şirketi Atani, 6.25 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı.

Yatırım turuna Flywire’a da erken yatırımcı olarak giren Avrupa’nın en önemli girişim sermayesi gruplarından biri olan JME Ventures da katılım sağladı. Birçok bireysel girişimcinin de yer aldığı yatırım turunda Conexo Ventures, Encomenda Smart Capital ve Lanai Partners gibi şirketlerin yanısıra blokzincir teknolojisi, kripto paralarda vergi ve hukuki finans işleri gibi konularda uzman olan katılımcılar da vardı.

Bu yatırım toplama turundan önce de bir önyatırım turu düzenlenmiş ve burada da 750 bin dolarlık bir meblağ toplanmıştı. Böylece Atani’nin toplam aldığı yatırım 7 milyon dolara ulaşmış oldu.

Yenilikçi bir platform olan Atani, “hepsi bir arada” özellikli, saklama hizmeti olmayan tasarımıyla kripto para yatırımcı ve trader’larına ulaşan bir şirket. Platform, gerçek zamanlı ve ücretsiz şekilde, tek bir arayüz üzerinden 20’den fazla kripto borsasında trade yapma ve portföy izleme olanağı tanıyor. Atani kullanıcıları ayrıca siteme entegre edilmiş olan vergi aracı sayesinde 30’dan fazla ülkede otomatik şekilde bu konuyla ilgili rapor alabiliyor.

Atani’nin kurucu ortağı ve CEO’su Paul Barroso, şirketleriyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“2013 yılında Bitcoin’e yatırım yapmaya başladık ve o günden bu yana yaşanan büyüme ve gelişmeleri birinci elden yaşadık. Birden fazla borsayla uğraşma, vergi problemleri ve birçok trade aracını yönetmenin karmaşıklığı bizi Atani’yi kurma yoluna itti”

Bir başka kurucu ortak ve COO Haydee Barroso ise aldıkları son yatırım ile artık kullanıcılara kusursuz bir trade sunmaya hazır olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Son melek yatırımla birlikte artık kullanıcılarımıza spot, vadeli ve Defi alanında kusursuz bir trade tecrübesi sunmaya hazırız.”

Atani’ye yatırım yapan JME Ventures ortağı Samuel Gil ise şirket ile ilgili olarak yaptığı yorumda, “Atani’nin, kripto para trader’larının ihtiyaçlarına cevap veren az sayıda girişimden biri olduğuna inanıyoruz. Geleneksel borsa platformlarıyla kıyaslandığında, kripto para borsaları gerçekten yetersiz ve düzenli bir portföy yönetimi ile vergi muhasabe araçlarından yoksunlar. Atani, çok etkili bir şekilde bu önemli sorunları çözüyor” ifadelerini kullandı.

Atani; Windows, Mac OS ve Linux’ta şu anda indirilebilir ve kullanılabilir. Şirket güvenlik merkezli bir yaklaşımın ardından saklama hizmeti olmayan bir masaüstü bir platform oluşturdu. Dolayısıyla Atani’nin, kullanıcıların fonlarına ya da API anahtarlarına erişimi bulunmuyor. Kullanıcılar borsalarına, AES-256 şifreleme seviyesinde korunan ve asla kişisel cihazdan dışarı aktarılmayan kendi API anahtarları vasıtasıyla bağlanırlar.

Atani, en küçük emir defteri verilerini gerçek zamanlı olarak kullanıcılarına sağlar ve bu sayede borsanın platformu çöktüğünde bile borsaya yapılan API bağlantısı sayesinde işlemin devam etmesine izin verir.

Kullanıcılar ayrıca, borsalarına bağlanarak, 30’dan fazla ülkede geçerli olan denetlenmiş bir vergi raporunu da oluşturma şanslarına sahipler. Rapor, tüm işlemler sonunda ödenmesi gereken vergiyi sizler için oluşturur ve bu verilere, Atani kullanılmadan önce yapılan trade’ler de dahildir.

Bunlara ek olarak Atani bir portföy toplayıcısı, gelişmiş emir türleri ve bir trade hesaplayıcısı ile özelleştirilebilir olan bir fiyat uyarı sistemini de içermektedir. Kullanıcılar, ayda 1000 e-mail, 200 SMS ve 30 telefon araması hakkına sahip olurlar ve böylece trade işlemlerinden uzak kalsalar bile piyasa hakkında bilgi sahibi olurlar.

Her ülkede kullanıma hazır olan Atani’nin ürünleri de tamamen ücretsizdir. Şirket, yapılan yatırımı küresel genişleme planları ve gelişmiş kullanıcılar ile geliştiriciler için olan API trade gibi premium ürünlere harcayacak.

The post Tek noktadan birçok borsada trade imkanı veren Atani, 6.25 milyon dolar yatırım aldı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments