Friday, October 22nd, 2021

Telefon fiyatları artacak! Realme nedenini açıkladı

Akıllı telefon pazarının genç markalarından Realme, 2021’in ikinci yarısı için dikkat çekici bir iddia öne sürdü. Realme Başkan Yardımcısı Xu Qi, “Telefon fiyatları artacak” dedi, nedenini açıkladı.

Apple, Fransa’daki tüm mağazalarını kapattı

Telefon fiyatları, ham maddeden dolayı artacak

2021 yılı stratejisini geçtiğimiz günlerde duyuran Realme’den yapılan cep telefonu fiyatlarına ilişkin açıklama, markanın iki yeni amiral gemisi telefonunu duyurmasından önce geldi. Telefon fiyatlarının artacağını söyleyen Realme Başkan Yardımcısına göre, buna yonga setleri ve bataryalar neden olacak.

Özellikle fiyat performans ürünleriyle popüler olan Realme’den bu tahminin gelmesi dikkat çekti.

Diğer yandan marka, 2021 yılında da gelişimini ve büyümesini sürdürmek istiyor. Bu kapsamda; şirket satış ağını geliştiriyor ve satış sonrası hizmet noktalarını artırıyor. Özellikle Çin‘de atılan bu adımların, global pazara da yansıması olacaktır.

Realme’nin önümüzdeki aylarda tanıtacağı iki yeni amiral gemisi için bazı bilgiler de mevcut. Şirket; hem Qualcomm hem de MediaTek işlemcili üst segment telefonlarla karşımıza çıkacak. Bu cihazlardan biri performansa, diğeri de fotoğraf yeteneklerine ağırlık verecek.

Yonga seti krizi, salgın ile devam ediyor

Koronavirüs (COVID-19) salgını geçtiğimiz yıl, tüm dünyayı etkisi altına aldı. Üretici firmaları da etkileyen salgın, akıllı telefon pazarında yonga seti krizine yol açmıştı. İlk olarak Apple, iPhone 12 serisini çip üretimindeki sorunlar nedeniyle ertelemişti.

2021 yılı içerisinde de kriz devam ediyor. Realme de bu sorunun telefon fiyatlarına, yılın ikinci yarısında daha net etki edeceğini belirtti.

Realme X7 Pro Ultra güçlü işlemcisiyle tanıtıldı

The post Telefon fiyatları artacak! Realme nedenini açıkladı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments