Sunday, December 10th, 2023

Tera Yatırım Halka arz ediliyor

Borsa İstanbul’da halka arz furyası devam ediyor. Halka arz furyasına katılan son şirket Tera Yatırım oldu. Tera Yatırım halka arza dair tüm detaylar ve yayınlanan taslak izahname haberimizde…

Tera Yatırım Hakkında

Halka arz edilen Tera Yatırım eski ismi Stok Menkul Değerler A.Ş. olan Tera Yatırım, 1990 yılında kuruldu. 2005 yılında ortaklık yapısı değişti ve yoluna Tera Yatırım olarak devam etti. Tera Yatırım’ın asıl amacı Türkiye’de aracı kurumlar arasında öne çıkmak ve kaliteli hizmet sağlamaktır. Tera Yatırım, hukuk ve mevzuattan kaynaklanan her türlü yükümlülükleri yerine getirmektedir.

Tera Yatırım Halka arz olacak paylar

Tera Yatırım çıkarılmış sermayesini 37.500.000 Tl’den 57.500.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle artırılacak 20.000.000 TL nominal değerli payı halka arz edecek. Halka arz sonrası sermayeye oranı yaklaşık %%34.78 olacak. Tapel gelmesi halinde 2.000.000 TL’lik ek satış gerçekleştirelecek ve toplam açıklık oranı %38,26 olacaktır.

Halka arz yöntemi nasıl olacak?

Halka arz edilecek paylar için 2 (iki) iş günü boyunca sabit fiyatla talep toplanması planlanmaktadır. En iyi gayret aracılığı yöntemi ile halka arz edilecek.

Halka arz geliri ile ne yapılacak?

  • %10’u ile Altyapı, Yazılım ve Bilgi işlem sistemlerinin geliştirmesi planlanmakta.
  • %80’i ile yatırımcı kredilerin finansmanı karşılanması planlanmakta.
  • %10’u ile şirket portföyüne yapılacak sermaye piyasası araçları yatırımları planlanmakta.

1 Yıl satış yapılmayacak.

Yönetim kontrolünü elinde bulunduran ortaklar Oğuz TEZMEN, Emre TEZMEN, Gül Ayşe ÇOLAK payların borsada işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca satış yapılmayacağını taahüt etmiştir.

Halka arz tarihi belli mi? Nerede işlem görecek?

2021’in ilk yarısında halka arz olması bekleniyor.

Tablolar

kar/zarar
satışlar

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

(Şahin İNCESÖZ / P.A)

The post Tera Yatırım Halka arz ediliyor appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments