Sunday, December 3rd, 2023

Tesla bir ölümcül kazaya daha karıştı

Elektrikli ve otonom otomobilleri ile piyasada boy gösteren Tesla, bir kazaya daha karıştı. Geçtiğimiz günlerde ABD’de 2 kişiye mezar olan sürücüsüz otomobil, bu kez Çin’de ölümcül bir kazaya karıştı.

Son zamanlarda Tesla otomobillerinde yaşanan fren ve otopilot sorunlarının artmasının ardından şirkete ciddi tepkiler gelmişti. Hatta geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Şangay otomobil fuarında Tesla sahibi bir kadın, ”Tesla frenleri çalışmıyor” diyerek ortalığı birbirine katmıştı.

Sürücüsüz Tesla bu defa can aldı!

Tesla kazasında 1 kişi hayatını kaybetti

Dün akşam saatlerinde gerçekleşen kaza, Guangzhou Zengcheng Polisi tarafından duyuruldu. Aracın yaşanan kaza sonucu motorunun alev aldığı ve 1 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Kazanın nedeni kesin olarak açıklanmadı, ancak gelen bilgiler Tesla otomobilinin öndeki bir aracı sollamaya çalışırken yolun kenarında yer alan beton köprüye çarptığını iddia etti.

Son zamanlarda tüketicilerin sorunları ile ilgilenmediği iddiasıyla eleştirilen şirket, kazanın ardından Çinli yetkililerle iletişime geçerek yüzde 100 işbirliği yapacaklarının sözünü verdi. Şu an için aracın ”otopilot” özelliği veya başka bir nedenden dolayı mı kaza yaptığı kesin olarak bilinmiyor. Önümüzdeki günlerde daha yeni bilgiler ortaya çıkacaktır.

tesla
Otomobilin kaza yaptığı alandan bir görüntü

Çinde gerçekleşen kaza, akıllara daha önce gerçekleşen olayları getirdi. Özellikle 3 gün önce ABD’de gerçekleşen ve 2 kişinin ölümüne neden olan kaza, araçların otopilot özelliklerinde sorun var iddialarının çıkmasına neden olmuştu.

Bu iddiaların ardından açıklama yapan Elon Musk, kaza sırasında araçın otopilot özelliğinin devrede olmadığını açıklayarak iddiaları reddetmişti. Ayrıca Musk, otopilot özelliğinin devreye girmesi için yolda şeritler olması gerektiğini, kazanın gerçekleştiği yerde şeritlerin olmadığını açıkladı.

Siz bu kazalar hakkında ne düşünüyorsunuz, Tesla otomobillerinde gerçekten kronik bir sorun mu var? Yorumlarınızı bekliyoruz.

The post Tesla bir ölümcül kazaya daha karıştı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments