Friday, October 22nd, 2021

Tesla’dan şaşırtan tablo: Ürettiğinden fazla sattı

Tesla’nın üretim kapasitesi büyümeye devam ediyor. Elektrikli otomobil şirket 2021‘in ilk çeyreğinde ürettiğinden daha fazla otomobil sattı. Şirket, bugün paylaştığı rakamlara göre 2021’in ilk çeyreğinde üç aylık dönemde ürettiğinden 185 bin daha fazla otomobil satışı gerçekleştirdi.

Tesla’nın 2021 yılının ilk çeyreğinde teslim ettiği otomobillerden 183.000‘i Model 3 ve Model Y‘den oluştu. Bu modellerin 180.000‘den fazlası ise yeni yılın ilk çeyreğinde üretildi. Model 3 ve Model Y teslimatlarının yanı sıra şirket, önceki çeyrekte üretilen 2.020 adet Model S sattı.

Tesla’nın pilleri Apple Park’a enerji verecek

Tesla, geçen yılın hedefini geçebilir

Tesla, Ocak 2021‘de Model S ve Model X için yeni güç aktarma organları, daha yüksek menzil seçenekleri ve araç içi ekran eklediği yenilenen tasarımlarını duyurdu. Şirket, yeniden tasarımların “son derece iyi karşılandığını” ve her iki yeni modelde de üretimin artıracağını belirtti.

Şirket, Çin’de ürettiği otomobillerden kar etmekten memnun. Ancak Tesla, ülkede daha yeni Model Y’nin alınması istiyor. Çin, Gigafactory’yi 2019’da açtığından bu yana Tesla’nın odak noktası haline geldi. Ayrıca Çin şirketin otomobillerine olan talebi karşılamak için kritik bir yer olarak görülüyor.

Egor Igorevich Kriuchkov

Tesla, Q4 2020 mali rakamlarını paylaştığında, Şangay’daki fabrikasının yılda 1.05 milyon otomobil üretmesine izin verebileceğini duyurmuştu. Şirket yeni yıl itibariyle bir önceki yıla kıyasla mali rakamlarında artış hedefliyor.

Tesla’nın bu başarısını siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

The post Tesla’dan şaşırtan tablo: Ürettiğinden fazla sattı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments