Tuesday, November 28th, 2023

Tether-Solana İş Birliği: USDT, Solana Ağında İşlem Görecek

Tether, Solana ekosisteminde USDT hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Yeni entegrasyon ile birlikte USDT kullanıcıları, işlem başına 0.00001 dolar gibi düşük bir işlem ücreti karşılığında 50.000 tps’de alım satım imkanına kavuşacak.

En Hızlı Büyüyen Blockchain Ağlarından Biri, Solana

Tether büyümeye devam ediyor. Tether’ın piyasa değeri yaklaşık olarak 38 milyar dolar seviyelerinde seyrediyor. Tether ekibi, USDT token’larını Solana (SOL) ağında hizmete sunacağını açıkladı. Bu entegrasyon USDT kullanıcılarına düşük işlem ücreti ve yüksek işlem hızı sağlayacak. Solana ağı saniyede 50.000’den fazla işlem hizmeti sunuyor. Tether ekibi, Solana’nın bu derecede verimlilik oranıyla DeFi endüstrisi için hayati önem taşıdığını belirtti. Tether ekibi işbirliği hakkında önemli açıklamalar kaydetti: “Bu entegrasyon ile birlikte USDT kullanıcıları işlem başına 0.00001 dolar gibi düşük bir ücretle, saniyede 50.000 işlem hizmetinden yararlanabilecek. Öyle inanıyoruz ki bu hizmet, merkezsiz finans (DeFi) alanı dahil olmak üzere yüksek hızlı ve düşük maliyetli uygulamaların geliştirilmesini kolaylaştıracaktı.

Tether: Solana, Hızlı Büyüyen Önemli Bir Projedir

Tether ekibi tarafından yapılan duyuruda Solana, hem piyasa değeri hem de kullanım açısından en hızlı büyüyen projelerden biri olarak tanımlanıyor.
Solana, tek ve güvenilir bir zaman kaynağının olmadığı dağıtık ağlarda zaman sorununu çözmek için tasarlanmıştır. Solana, Proof-of-History (PoH) adlı merkezsiz bir saat modelini kullanır.

Solana ekosistemi, bilgisayarların zaman dilimini eşleştirerek güven sağlar. Bunun akabinde Solana kümeleri diye adlandırdığımız doğrulayıcılar ile saniye başına işlem artırabilme imkanı sunulur. Bu kümeler, kullanıcı işlemlerine hizmet sağlamak ve defter bütünlüğünü korumak adına çalışan bir dizi doğrulayıcıyı temsil eder.

Ek olarak, Solana (SOL) haberimizin yazıldığı sırada 16 dolardan işlem görüyor. Ayrıca Solana piyasa değeri yaklaşık olarak 3.69 milyar dolar.

Facebook Comments