Tuesday, January 31st, 2023

Tether (USDT) Avukatından Yanıt Geldi: Tether Rezervlerinde Bitcoin (BTC) Mi Tutuyor?

Tether’ın rezervlerini tuttuğu Bahamalar merkezli Deltec Bank, yaptığı bir açıklama ile bugün en çok konuşulan kurumlar arasına girdi. Deltec Bank CIO’su Hugo Rogers’ın bir röportajında yaptığı açıklamada bankanın müşterileri için Bitcoin (BTC) yatırımı yaptığını belirttiği görülüyor.

Tether Davası Öncesi Panik

Rogers, bankanın müşteriler adına 9.300 dolardan BTC aldığını ve bu büyük pozisyonun 2020 boyunca ciddi anlamda kazanç sağladığını belirtti.

Deltec Bank’ın Tether davası ile ilgili kritik bir gelişmenin yaşanacağı 15 Ocak tarihinde böyle bir gelişme ile anılması ise sektörde panik yarattı. Tether yönetimi daha önce USDT rezervlerinin sadece ABD doları olarak tutulmadığını, farklı varlıkların da olduğunu belirtse de Bitcoin’in rezervlere dahil olduğunu belirtmedi. Deltec Bank tarafından yapılan açıklama sonrası ise bütün gözler Tether yönetimine çevrildi.

Tether Avukatı İddiaları Yalanladı

Tether ve Bitfinex kripto para borsalarının avukatı Stuart Hoegner ise konu hakkında yanıt verdi. Hoegner, oluşan panik sonrası durumun gerçeği yansıtmadığını ve bankanın Tether adına Bitcoin yatırımı yapmadığını vurguladı. Hoegner, Deltec Bank tarafından yapılan açıklamanın farkında olduklarını ancak Tether’ın rezervleri hakkında aldığı kararları paylaşmadığını vurguladı. Hoegner son olarak net bir şekilde Deltec’in Tether adına dijital token satın almadığını ifade etti.

Tether yönetimi bugün New York Başsavcılığına önemli birtakım evrakları teslim etmek zorunda. Tam olarak bu gelişme öncesinde gelen Deltec açıklaması ise kafaları karıştırmıştı. Şu an ise bütün gözler Tether davası ile ilgili açıklama yapması beklenen Tether yönetimi ve New York Başsavcılık makamlarına çevrildi.

Facebook Comments