Friday, April 19th, 2024

Tether’den Açıklama: USDT’lerin %100’ün Fazlasının Rezervi Bulunuyor!

Bahamalar’da bulunan Tether (USDT) bankası Deltec, popüler stablecoin’in tamamen desteklendiğini ve müşteri rezervlerinin bütünlüğüne ilişkin uzun süredir devam eden raporların önemsiz olduğunu ifade etti. Deltec’in bu açıklamaları hem Tether hem de Bitfinex’in Nisan 2019’dan itibaren 850 milyon dolarlık zimmete para geçirme davasıyla ilgili olarak New York Başsavcılığına (NYAG) belgeler sunmasıyla birlikte geldi.

“Tether %100’den de Fazla Destekleniyor”

Deltec’in CEO yardımcısı Gregory Pepin, Laura Shin’in Unchained Podcast’inin bir bölümünde, Tether’in rezerv durumuna açıklık getirdi ve “Her Tether bir rezerv tarafından destekleniyor ve rezervler aslında dolaşımda olandan daha fazla. Bunu ilk elden görebiliyoruz, böylece onaylayabilirim.” sözlerini kullandı.

Tether’in ne kadarının desteklendiği ve dolaşımdaki USDT miktarının gerçekten geleneksel para ile desteklenip desteklenmediği konusu kripto para ekosistemin uzun zamandır devam eden bir tartışma konusunu oluşturuyor.

24 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Tether, küresel kripto işlem piyasasının büyük bir bölümünü de kolaylaştırıyor. Nitekim endüstrinin bir kesimi, popüler stablecoin’in başarısız olması halinde tüm kripto piyasasının çökebileceğini düşünüyor. Tether ile ilgili daha detaylı bilgilere “Tether (USDT) Nedir?” metnimizden ulaşabilirsiniz.

Deltec’in BTC Alması

Deltec CEO’su geçtiğimiz günlerde bankanın yüklü miktarda Bitcoin aldığını da açıklamıştı. CEO yardımcısı podcast’te buna değindi ve satın alma işleminin Tether için yapılmadığını belirtti. Konuyla ilgili olarak Pepin, “Çok yetkin ve saygın bir yatırım ekibimiz var. Ekip, müşteriler için portföy eğitimlerinin bir parçası olarak ve aslında bu müşteriler adına Bitcoin alarak bir paylaşım yaptılar.” ifadelerini kullandı.

Bunlara ek olarak raporlar, Tether Hazinesinin 2021’de denetlenebileceğini gösteriyor. Hem Bitfinex hem de Tether’in avukatları, iki şirkete karşı 850 milyon dolarlık zimmete para geçirme davasında NYAG’a hala belgeler sunuyor.

Facebook Comments