Thursday, April 18th, 2024

Tether’den yeni şeffaflık raporu: Tüm rezervlerimizin karşılığı var

Tüm eleştirilere ve açılan soruşturmalara rağmen hala en büyük sabit kripto para olmayı başaran USDT’nin ihraççısı Tether şirketi Mart ayından sonra bir kez daha denetim raporu yayımladı.

Moore Cayman şirketinden, varlıklarının tümünün karşılığı olduğuna dair bir rapor alan şirketin resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Tether Holdings Limited şirketi, şeffaflığa olan bağlılığından ötürü, Moore Cayman tarafından hazırlanan son denetim raporunu yayımlamıştır. Raporun bitiş tarihi 30 Haziran 2021’dir. Rapor, tüm Tether token’larının rezervlerle desteklendiğini açıkça ve kapsamlı bir şekilde göstermektedir. Kullanıcılarımızla birlikte büyürken, şeffaflığa ve denetime önem vermeye ve düzenli olarak güncellemeler yapmaya devam edeceğiz”

Tether şirketinin CTO’su Paolo Ardoino da açıklamasında, “Endütsri lideri olarak şeffaflığın ve hesap verebilirliğin önemini biliyoruz. Moore Cayman’dan aldığımız en son belgemiz ile Tether’in rezervlerinin tamamen desteklendiğini bir kez daha teyit etmiş bulunuyoruz.” dedi.

“USDT basılmıyor” iddiasına cevap vermişti

Hatırlanacağı üzer geçtiğimiz günlerde şirket CTO’su Ardoino, 2 aydır Tether basılmadığı iddialarına sert tepki göstermiş ve küçük miktarlarda olsa da sürekli olarak USDT ihraç edildiğine yönelik bilgi vermişti. Mayıs ayı sonunda 60 milyar dolarlık piyasa değerini aşan USDT’nin şu andaki değeri ise yaklaşık 62 milyar dolar civarında…

The post Tether’den yeni şeffaflık raporu: Tüm rezervlerimizin karşılığı var appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments