Tuesday, October 3rd, 2023

THETA Rekor Kırdı: Tüm Piyasa Düşerken THETA Neden Yükseliyor?

İçinde bulunduğumuz hafta genel olarak kripto para birimleri için düşüş trendinde geçti. Ancak bazı kripto para birimlerinin piyasadan bağımsız olarak yükseliş grafikleri çizdikleri görülüyor. Hatta bir kripto para birimi fiyat artışı sayesinde tüm piyasada düşüş yaşanırken piyasa hacmi bakımından en büyük 10 kripto para arasına girmeyi başardı.

THETA Fiyat Artışı

21 Mart itibari ile arka arkaya yeşil mumda ilerleyen THETA, yazının kaleme alındığı an itibariyle 14,36 dolardan işlem görüyor. 14,60 dolara kadar yükselen kripto para biriminin bu güçlü fiyat artışı beraberinde piyasada hacmi bakımından da gözle görülür bir artışı getirdi.

Kaydettiği yükseliş sayesinde piyasa değeri bakımından ilk ona girmeyi başaran THETA, 14,4 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 9. kripto para konumunda yer alıyor. THETA’nın hemen üzerinde 16,1 milyar dolarlık piyasa değeri ile UniSwap (UNI) ve hemen altında 12,9 milyar dolarlık piyasa değeri ile Litecoin (LTC) bulunuyor.

Bu noktada THETA’nın yaşadığı yükseliş sayesinde tüm zamanlar rekoruna imza attığını da belirtmek gerekiyor.

THETA Neden Yükseliyor?

Yapılan açıklamalara göre Theta Network sürekli olarak yeni geliştirmeler yapıyor ve büyüme adımları atıyor. Bu da yatırımcıların ilgisini çekerek kripto para birimine yatırımı artırıyor. Örneğin son olarak Sony Avrupa’nın araştırma ve geliştirme grubu olan Center Europe Brüksel Laboratuvarı ağın onaylayıcı programına katıldı. Böylece şirket, ağın node’larını çalıştırmada Google, Samsung, Binance ve Gumi gibi endüstri oyuncularının arasına katılmış oldu.

Bu stratejik ortaklığın yanı sıra Theta Labs, 15 Mart’ta ikinci bir ABD patenti aldığını açıkladı. Duyuruya göre patent, Blockchain destekli bir ödeme sistemi için de onay vermiş oldu.

Dolayısıyla THETA’nın attığı önemli adımlar kripto para birimine hem rekoru hem de ilk on kripto para birimi içinde bir yer edinme hakkını getirmiş oldu. Bu yükselişin, genel piyasa düşüşü ortasında yaşanması ise dikkatleri çeken bir başka detay oldu.

Facebook Comments