Tuesday, November 28th, 2023

Thodex CEO’su nerede? Yeni iddia fotoğrafıyla geldi

Türkiye’nin en büyük üçüncü kripto para borsası Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in 20 Nisan’da İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına kaçarken çekilen görüntüsü ortaya çıktı.

Son günlerde yerli yatırımcıların Thodex’de alım satım ve para çekme işlemlerini yapamaması üzerinde sosyal medyada gündem olan olayların ardı arkası kesilmiyor. Durumdan şüphelenen bir yatırımcı polis eşliğinde şirketin ofisine giderek olan biteni anlamak istedi ancak ofiste çalışan hiç kimse bulunamadı. Sonrasında yasal işlemler başlatılınca Thodex CEO’sunun yurt dışına çıktığı iddiaları ortaya çıktı.

Avukattan çarpıcı iddia: Thodex CEO’su yurt dışına çıktı

Thodex CEO’sunun son görüntüsü İstanbul Havalimanı’ndan

Türkiye’de işlem hacmi bir hayli yüksek olan Thodex’te son günlerde hiçbir işlem yapılamıyor. 391 bin yatırımcının işlem yaptığı borsanın CEO’su Faruk Fatih Özer’in iki gün önce 2 milyar dolarlık kripto para ile yurt dışına çıktığı öne sürüldü. Birçok kişinin suç duyurusu üzerine Ankara ve İstanbul’daki Başsavcılıklarda CEO ve şirketle ilgili soruşturma başlatıldı.

Hürriyet’in haberine göre Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer, 20 Nisan Salı günü saat 19:50’de Arnavutluk Tiran‘a gitti. Bu esnada İstanbul Havalimanı’nda Özer’in çekilmiş fotoğrafı da ortaya çıktı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı da şirket ile ilgili Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından “nitelikli dolandırıcılık” ve “suç örgütü kurmak” suçundan re’sen soruşturma başlattı. Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in ise 20 Nisan Salı günü saat 19.50’de Arnavutluk Tiran’a gittiği öğrenildi.

The post Thodex CEO’su nerede? Yeni iddia fotoğrafıyla geldi appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments