Tuesday, November 28th, 2023

Thodex olayı mecliste: CHP’li Özgür Özel’den açıklama

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Thodex olayına geniş yer ayırdı.

Özel, “Devlet, aynı tosuncuğun arkasından baktığı gibi Faruk Fatih Özer’in de arkasından bakıyor” dedi. Aynı zamanda Manisa Milletvekili olan Özel, “Bu devlet birilerine değişen şartlara göre düzenlemeleri yapsın diye yönetimi emanet ediyor. Hükümet olmak, bu demek. Bu konuda gerekli adımların uluslararası düzeyde derhal atılması lazım.” şeklinde konuştu.

Özel’in açıklamaları şöyleydi:

“Tosuncuğun arkasından baktığı gibi bakıyorlar”

“Türkiye’de kripto paralarla ilgili bir borsa kurmuş olan Faruk Fatih Özer, dün Türkiye’deki 400 bine yakın yatırımcının paralarını alıp yurt dışına kaçtı gitti. 400 bin kişi mağdur. Devlet arkasından bakıyor, aynı tosuncuğun arkasından baktığı gibi. Burası Türkiye Cumhuriyeti. Bu devlet birilerine değişen şartlara göre düzenlemeleri yapsın diye yönetimi emanet ediyor. Hükümet olmak, bu demek.”

“Bir alanı düzenlemesiz bırakırsanız birileri çarpar gider”

“Bir yerde bir yoğunlaşma varsa, milyarlarca dolar bir yere yatırılıyorsa siz oraya düzenleme yapacaksınız. Sizin göreviniz bu. Bir alanı düzenlemesiz, denetimsiz bırakırsanız böyle birileri çarpar gider.”

“Gerekli adımlar derhal atılmalı”

“Faruk Fatih Özer hukuki boşluktan yararlanarak, o alanda düzenleme yapmadığınız için, bir internet sitesi kurar gibi kuruyor, siz parayı bana yollayın, ben bu işin borsasını kurdum diyor. Bir Allah’ın kulu da dönüp ‘Ya sen ne borsası kuruyorsun kardeşim, milletten bu parayı alıyorsun da karşısında teminatın nerede, ya sen bu paraları sonra vermezsen?’ diye sormuyor. Açık açık dolandırıcılığa fırsat veriyor. Burada devlet 2 milyar dolar ile ilgili üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmelidir. Bir alanı düzenlemediyseniz sizin bıraktığınız boşluğu bir üçkağıtçı, bir dolandırıcı dolduruyorsa bu insanları sahipsiz bırakamazsınız. Bu konuda gerekli adımların uluslararası düzeyde derhal atılması lazım.”

The post Thodex olayı mecliste: CHP’li Özgür Özel’den açıklama appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments