Sunday, December 10th, 2023

Thodex’in Kadıköy’deki merkezinde inceleme başlatıldı

Erişime kapanan kripto para borsası Thodex’in Kadıköy’de bulunan ofisine polis ekipleri gitti. Suç duyurularının ardından emniyet güçleri, şirketin merkezine sevk edildi. Siber suçlarla mücadele ekiplerinin bugün ofiste inceleme yaptığı bildiriliyor.

Thodex’te hesabını aktif kullanan 391 bin kullanıcı bulunduğu belirtiliyor. Thodex’in kurucusu ve CEO’su olan Faruk Fatih Özer’in ise 2 milyar dolarlık kripto para ile 20 Nisan akşamı İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına çıktığı, Tayland’a gitmiş olabileceği iddia ediliyor.

Thodex’te olaylar nasıl gelişti?

Thodex, geçen ay 2 milyon Dogecoin hediye edeceğini duyurmuştu. Borsa, kampanya kapsamında Thodex’e 3. seviye üyeliği onaylanan kullanıcıların hesabına 150 DOGE yatırmayı vadetmişti. Bu kampanya ile binlerce kullanıcı Thodex’e çekilirken özellikle son bir haftada platformla ilgili şikayetler çok artmıştı. Birçok kullanıcı, para çekerken sorun yaşadıklarını, paralarını çekemediklerini bildirmişlerdi. 19 Nisan Perşembe günü bir açıklama yayınlayan Thodex, Dogecoin işlemlerinde kısa süreli bir bakım çalışması gerçekleştirildiğini, bakımın ardından yatırma ve çekme işlemlerinin sorunsuz şekilde yapılabileceğini bildirdi. Ertesi gün ikinci bir açıklama daha yapıldı ve bu defa “Son zamanlarda borsamızda yaşanan çekim sorunları nedeniyle 20 Nisan 2021 saat 20.00 itibari ile planlı bakım çalışması yapılacak ve çalışma yaklaşık 6 saat sürecektir.” denildi. Ardından bir sonraki gün üçüncü açıklama yapıldı ve bu açıklamada ise yeni ortaklık gereği devir süreci nedeniyle işlemlere 4-5 iş günü süreyle ara verildiği ifade edildi. Şimdiye kadar yapılan son açıklama bu oldu.

The post Thodex’in Kadıköy’deki merkezinde inceleme başlatıldı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments