Sunday, December 3rd, 2023

Thodex’te son durum: Borsaya suç duyurusu

500 bin kullanıcısı olduğu belirtilen kripto para borsası Thodex’te sular durulmuyor. Borsa, bugün bir açıklama yaparak yeni bir ortak bulunduğunu ve devir süreci nedeniyle işlemlere 4-5 iş günü ara verildiğini bildirmişti. Kullanıcılar, birkaç gündür platformdan para çekerken sorun yaşadıklarından şikayet ederken Thodex’in uygulaması ve internet sitesi, bir duyuru yayınlanarak alım-satım ve diğer tüm işlemlere kapatıldı. Açıklamada ayrıca olumsuz haberlerin gerçeği yansıtmadığı, şirketin faaliyetlerine daha güçlü olarak devam ettiği ve platformda tutulan varlıklar konusunda endişe edilecek herhangi bir durum olmadığı vurgulandı.

Borsadan yapılan bu son açıklamanın ardından bugün ortaya çıkan yeni gelişmeler kafaları karıştırdı. Thodex’in kurucusu ve CEO’su Faruk Fatih Özer, Twitter hesabını tamamen kapattı, Instagram hesabındaki bütün fotoğraflarını da sildi.

“Yurt dışına çıktı” iddiası

Öte yandan Thodex mağdurlarının avukatı Oğuz Evren Kılıç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Thodex’in sahibi olan Koineks A. Ş. yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu, yurt dışına çıkış yasağı ve şirket hesaplarına el koyma talep edildiğini duyurdu. Kılıç, ikinci bir açıklamada, Özer’in 20 Nisan 2021 saat 17.57’de İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına çıktığının tespit edildiğini yazdı.

Son olarak Thodex’te yaşananlar, Bloomberg’e de haber oldu. Bloomberg haberinde Özer’in mesai saatleri içinde cep telefonuna gelen aramalara yanıt vermediği kaydedildi.

The post Thodex’te son durum: Borsaya suç duyurusu appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments