Sunday, December 10th, 2023

TimeCoin Özel Token Satışını Duyurdu

TimeCoin’in (TMCN) özel token satışı 15 Şubat 2021 tarihinde token’in mevcut piyasa değerinin %93 aşağısında başladı.

Söz konusu token ilk olarak 11 Kasım 2020 tarihinde BitForex kripto para borsasında IEO olarak piyasaya sürüldü ve 0,7 dolar fiyatından alım satıma başladı. Piyasaya sürülmesinden sonra ise fiyat 11 dolara kadar yükseldi ve yükselmeye de devam ediyor. TMCN’nin fiyatı 18 Şubat tarihinde ise 8.500 dolara kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu da ilk satış fiyatının yaklaşık olarak 12.412 kat üstüne denk geliyor. TimeCoin buna ek olarak BitMart kripto para borsasında da 24 Mart 2021 tarihinde listelenecek ve yakın zamanda diğer borsalara da girecek.

TimeCoinProtocol isimli proje ilk olarak 4 milyon dolar yatıran bazı yatırımcılar tarafından finanse edildi ve o tarihlerde piyasada çok kısıtlı sayıda token bulunuyordu.

Şimdi ise Özel Takın Satışı ile beraber tokenler direkt olarak OTC piyasası üzerinde satışa sunulacak. Proje, satılan tokenlerin büyük bir kısmını satın aldı ve bunun satış baskısını azaltması bekleniyor. Tokenlerin kripto para borsalarında yeniden alım satıma da sunulacağı belirtildi. Şu an itibarıyla TimeCoin’in özel veya halka açık bir satışı bulunmuyor ve sadece küçük çaplı bir yatırımcı grubuna IEO üzerinden küçük miktarlarda satış yapıldı.

Özel Token Satışı ise projenin geliştirilmesi ve daha da büyümesi için fon toplamak için özel olarak gerçekleştirilmekte. Bu satışın ise eSportStars dApp’i ile ortaklaşa bir şekilde gerçekleştirildiği biliniyor. Söz konusu merkezsiz uygulama Ekim 2020 tarihinde piyasaya sürüldü ve bunun daha da büyüyeceği tahmin ediliyor. Proje daha fazla geliştirmeye ihtiyaç duyuyor ve bu geliştirmeler sonrasında DeFi ile NFT işlevlerine de sahip olacak. TimeCoinProtocol bünyesinde bu gelişmelerin desteklenmesi ve hayata geçirilmesi, ciddi bir fonlama gerektirmekte ve satış da tam olarak bu sebepten yapılıyor.

Tam olarak bu sebeple iki farklı ve özel token satışı yapılacağı belirtildi. Bunlardan birisi piyasa dışında token satışı olacak ve eSportStars ile TimeTicket dApp’leri için DeFi işlevinin kavuşturulmasını hedeflemekte. Projenin destekçileri de bu sayede eSport oyuncularını, yayıncılarını ve VTuber’ları destekleyebilecek. Böylelikle hem geliştiriciler hem de taraftarlar ek token elde edebilecek. Oyun içi eşyalar, sanat ve anime karakterleri de NFT ile alınabilecek.

Toplamda 100.000.000 TMCN token bulunuyor ve bunların 10.000.000 adeti iki özel token satışı esnasında satılacak.

İlk token satışı 15 Şubat tarihinde başladı ve 30 Nisan 2021 tarihine kadar devam edecek. 5.000.000 TMCN tokeni bu esnada satılacak ve birim fiyatları 0,00004 BTC olacak. Bu da normal piyasa fiyatının %90 indirimli haline tekabül etmekte.

İkinci token satışı ise 1 Mayıs 2021 tarihinde başlayacak ve 31 Mayıs 2021 tarihine kadar devam edecek. Bu token satışında da 5 milyon adet TMCN satılacak ve bunların fiyatı 0,00009 BTC olacak. Bu da normal piyasa fiyatının %80 düşüğüne tekabül etmekte.

Toplanması beklenen fon miktarının ise 10 milyon dolar olması bekleniyor.

TimeCoinProtocol.com/sale sayfası üzerinden BTC, USDT ve ETH ile TMCN almak mümkün olacak. TMCN satın almak için yatırımcıların MetaMask gibi özel bir cüzdan hazırlaması ve açması tavsiye edilmekte. (Yatırımcının TMCN’yi bir kripto para borsası hesabından alması tavsiye edilmemektedir.)

TimeCoin Protocol için kayıt oluşturmak isteyenler Telegram kanalına girerek en son bilgileri öğrenebilirler.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Facebook Comments