Saturday, September 23rd, 2023

TomoChain Coin Nasıl Alınır?

TomoChain (TOMO), Ethereum (ETH) ağının ölçeklenebilirliğini arttırmayı hedefleyen bir kripto para projesidir. 2018 yılının Aralık ayında piyasaya sürülen TomoChain, direkt olarak Ethereum ağında saniyede gerçekleştirilen işlem sayısını artırmayı hedefliyor. Ethereum ağı binlerce merkezsiz uygulamaya ev sahipliği yapmakta ve saniyede 15 işlem kapasitesi nedeniyle işlem ücretlerinin rekor kırmasına neden oluyor.

TomoChain ağı 2018 yılında Long Vuong tarafından geliştirilip piyasaya sürüldü. Kendisi aynı zamanda TomoChain PTE şirketinin kurucusu ve CEO’su konumunda. Buna ek olarak ise NEM blockchain projesinin kurucu ortağı olarak görev alan Vuong, kripto para sektörünün en tanınan isimlerinden birisi.

TomoChain’in diğer projelerden ayrılmasını sağlayan temel özellik ise bunun Proof-of-Authority konsensüs yapısını kullanıp 2 saniyelik blok onay süresine sahip olması. Bu da ETH ağındaki ölçeklenebilirliği arttırıyor.

TomoChain (TOMO) Nedir?

TomoChain Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 194. sırada ve toplam 211 milyon dolarlık piyasa değerine sahip. TomChain Coin’in birim fiyatı ise 2,61 dolar olarak gözükmekte. TOMO Coin’in toplam arzı 100 milyon olsa da dolaşımda sadece 80 milyon TOMO bulunuyor.

TOMO, tüm zamanların rekorunun ise yaklaşık %14 gerisinde kalmış gibi gözüküyor. Buna rağmen TOMO 1 yılda %900 artış elde etti.

TOMO Coin Nereden Alınır?

TOMO Coin satın almak için öncelikle Binance kripto para borsasından hesap açmak gerekiyor.   Binance hesabı açtıktan sonra ise birçok işlem çifti ile TOMO Coin alınabilmekte.

Binance üzerinden TOMO Coin almak için aşağıdaki adımları takip etmek yeterli olacaktır:

  • TOMO Coin almak için borsaya TL bakiyesi gönderebilir veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para alabilirsiniz.  Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna TOMO yazın ve altta açılan TOMO /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “IOST AL” sekmesine gelip, alım miktarını seçebilir ve işlemi tamamlayabilirsiniz.

Facebook Comments