Friday, February 23rd, 2024

Topluluk Dogecoin’den Vazgeçmiyor: DOGE Yükselişi Nereye Kadar Sürecek?

Son günlerin en popüler kripto para birimleri arasında rahatlıkla Dogecoin’i (DOGE) sayabiliriz. Herkes ilk DOGE yükselişi başladığında kripto para biriminin büyük bir düşüş yaşayacağını ve bu yükselişin sadece geçici olduğunu ifade ediyordu. Ancak kripto para topluluğu DOGE’un peşini bırakmıyor gibi görünüyor.

Pump and Dump

Son zamanlarda DOGE’un sergilediği fiyat hareketleri ile kripto para ekosisteminde yeniden “pump and dump” konuşulmaya başladı. Çünkü WallStreetBets hareketi ile DOGE bir gün içinde %1.000 yükseldi ve sonrasında çok büyük düşüş yaşadı.

Ancak yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0807 dolardan işlem gören Dogecoin’in piyasa değeri sıralamasında da 10. sırada yer aldığı ve son son 24 saatte yüzde 12 gibi bir yükseliş yaşadığı görülüyor.

WSB ve Musk Etkisi

Dogecoin fiyatı üzerinde kesinlikle WallStreetBets (WSB) ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın etkisi oldu. Yani DOGE herhangi bir önemli gelişme ya da piyasa beklentisi olmadan topluluk hareketi ile yükselişe geçti.

Dolayısıyla herkes anlık olarak büyük düşüş yaşanıp DOGE hikayesinin üstünün kapanacağını düşünüyordu. Ancak ne WSB ne de Elon Musk DOGE’un peşini bırakmadı ve Dogecoin yükseliş ivmesini sürdürdü. Örneğin Musk geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir Twitter gönderisinde Dogecoin’in insanlığın parası olduğunu ifade etmişti.

DOGE Yükselişi Devam Edecek Mi?

Aslında DOGE’deki yükselişin çok uzun sürmeyeceği ve fiyatın yükseldiği hızda geri düşeceği düşünülüyor. Çünkü Dogecoin bir “şaka coin”i ve temelde hiçbir amacı olmadan piyasaya sürüldü. Bu sebeple DOGE’dak fiyat artışının sürdürülebilir olmadığı düşünülüyor.

Ancak dünyanın en zengin ismi olan Musk’ın sıkı bir DOGE savunucusu olmasının fiyatı nerelere götürebileceği hala belirsizliğini koruyor.

Facebook Comments