Monday, January 30th, 2023

Tron (TRX) da Yakında XRP’nin Kaderini Yaşayabilir mi? TRX İle İlgili Sert İddia!

Tron (TRX), uzun bir süre boyunca top 10 içerisinde yer alsa da özellikle 2020 yılının başından beri bu performansını kaybetti. TRX fiyatının devamlı olarak gerilemesi ve boğa sezonunda istenilen seviyelere çıkılamaması, Tron Foundation CEO’su Justin Sun’ı harekete geçirmiş olabilir.

Tron Son Dönemde Çokça Övgü Aldı

Twitter üzerinde son günlerde dünyaca ünlü birçok ismin Tron ağını ve TRX’i övdüğü gözlerden kaçmadı. Bunların birçoğunun ise ya dünya yıldızı ya da influencer olması, bazı yatırımcılarda şüphe uyandırdı. Şimdi ortaya çıkan bir e-posta ise Justin Sun ve Tron Foundation’ın ünlü isimlere TRX reklamı yapması için para teklif ettiğini iddia ediyor.

Twitter’da 5 milyondan fazla takipçisi bulunan Marques Brownlee, bu iddianın arkasındaki asıl isim. Brownlee, son videosunda kendisine gelen bir e-postayı paylaştı ve resmen Tron’u ifşa etti. E-postada bir pazarlama şirketinin “ortakları Tron için” büyük bir kampanya düzenlediği vurgulanıyor. Gönderenin aynı zamanda Lindsay Lohan ve Lilyachty gibi ünlü isimlerin tweetlerini referans göstermesi ise bunların yine reklam kampanyası kapsamında atıldığını düşündürmekte.

Tron Reklamı İçin Para Teklifi

E-postada en dikkat çekici detay ise bu tweetin “sponsorlu tweet” olarak gösterilmemesi gerektiği vurgusu. Gönderide Marques’in Tron hakkında ne düşündüğünü belirtebileceği ve bunu yayınlayabileceği ifade edilmekte. Tron CEO’su Justin Sun ise bu iddia ortaya atılır atılmaz harekete geçti.

Sun, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada üçüncü parti ünlülerin TRON reklamı yapmak için para aldığı iddialarını yalanladı. Tron Foundation’ın bunun arkasındaki kişileri de tanımadığını belirten Sun, böyle bir durumda reklam alanın bunu ibraz etmesi gerektiğini de belirtti.

ABD Daha Önce Buna Karşı Sert Adımlar Attı

ABD’nin menkul kıymet regülatörü daha önce ICO ve kripto para reklamı yapmasına rağmen bunu ibraz etmeyen ünlü boksör Floyd Mayweather’i dava etmiş ve cezaya mahkum etmişti. Bilindiği üzere Ripple da kısa süre önce SEC tarafından dava edildi ve dava hala devam ediyor.

TRX’in şimdi böyle bir iddianın arkasında kalması ise gözleri Tron’a çevirdi. Tron Foundation, ABD merkezli bir yapı olmasa da SEC’nin siteye erişimi durdurma yetkisi bulunuyor. Justin Sun ise iddiaları kesin bir dille yalanlamaya devam etmekte ve durumun nasıl çözüleceği merak ediliyor.

Facebook Comments