Wednesday, February 1st, 2023

TrueFi Nedir?

TrueFi (TRU), likidite sağlayıcılarına yüksek orandan faiz ve getiri sağlayan bir kripto para projesidir. Son dönemde özellikle merkezsiz finans uygulamaları ile popüler olan likidite sağlayıcılığı ve buna bağlı olarak son günlerin en popüler kazanç elde etme yöntemlerinden gelir hasatı yapmak, TrueFi ile hiç olmadığı kadar kolay ve kazançlı olabilir.

TrueFi protokolü farklı likidite havuzları ile isteyen her yatırımcının kendi özel bir risk/getiri oranı seçebilmesini ve buna göre yatırımını yönlendirebilmesini hedefliyor. Buna ek olarak sistemde her yatırımcı için bir kredi oranının da oluşturulması ve buna göre farklı kazanç oranları elde edilmesi olumlu özellikler arasında gösteriliyor.

TrueFi (TRU) Nedir?

TRU ise söz konusu protokolün temelinde yer alan kripto para birimidir. Kullanıcıların bütün bu havuzlara katılması karşılığında elde edecekleri kazanç TRU üzerinden verilir. Buna ek olarak kullanıcılar TRU tokenlerini ağdaki değişikliklerde oy kullanabilmek için de kullanma imkanına sahip. Merkezsiz bir kredi ve mevduat sistemi olarak çalışan TrueFi’nin kripto para birimi olan TRU da bu bağlamda devamlı olarak değerine değer katmakta.

TRU sahipleri aynı zamanda bu yeni ve merkezsiz kredi sisteminin oluşturulmasında bir parçaya ve teknik olarak hisseye sahip oluyorlar. Bankaların sunduğu kredi hizmetini tamamen merkezsiz bir şekilde sunan TrueFi’nin büyümesi ise en çok TRU’ya katkı sağlayacaktır.

TRU Coin Yorum

TRU Coin fiyatının dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance tarafından listelenmesi ile tüm zamanların rekorunu kırdığı görülüyor. Uzun süre 0,11 dolar seviyelerinden işlem gören TRU, listelenme ile ise 0,34 dolarlık birim fiyata kadar ulaştı. Son 30 gün içerisinde %98 yükseliş elde eden TRU, 271. kripto para birimi konumunda. Toplam piyasa değeri 40 milyon dolar olan projenin maksimum arzı 1.445.821.477, dolaşımdaki arzı ise 146.755.966 olarak gözükmekte.

TrueFi Coin Nasıl Alınır?

TrueFi Coin satın almak isteyenlerin dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’i tercih etmeleri yeterli olacaktır. Binance üzerinde TRU/USDT ve TRU/BTC olmak üzere iki farklı işlem çifti bulunuyor. Bunlar arasında en yüksek hacmin ise son 24 saat içerisinde 7 milyon dolar ile Binance üzerinde olduğu ifade edilebilir.

Facebook Comments