Friday, February 3rd, 2023

Tukaş’tan ortaklık ve satış hamlesi

Tukaş'tan ortaklık ve satış hamlesi

Türkiye’de 1962 yılında kurulan ve 1994 yılında halka açılan Tukaş, potansiyel ortaklık görüşmeleri ve stratejik seçenekleri değerlendirmek için ilk adımı attı.

Tukaş, potansiyel ortaklık görüşmeleri ve çeşitli stratejik seçenekleri değerlendirmek ve bu amaçla gerektiğinde potansiyel alıcılar ile görüşmeler yapmak üzere Garanti Yatırım’ı yetkilendirdi.

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlanan açıklamada, “Şirketimiz yatırım politika ve stratejileri çerçevesinde, potansiyel ortaklık görüşmeleri ve çeşitli stratejik seçenekleri değerlendirmek ve bu amaçla gerektiğinde potansiyel alıcılar ile görüşmeler yapmak, bilgi akışı ve koordinasyon sağlamak üzere Garanti Yatırım Menkul Değerler AŞ’yi yetkilendirmiştir” denildi.

Açıklamada, yönetim kurulumuz, ilgili sürecin yatırımcılarımızı ve şirketimizi olumsuz etkilememesi için açıklamanın ertelenmesine karar verdiği hatırlatılarak, bundan sonraki süreçte de konuyla ilgili gelişmeler SPK ve ilgili diğer yasal mevzuat hükümlerine uygun olarak yatırımcılarımız ve kamuoyu ile paylaşılacağı duyuruldu.

Facebook Comments