Sunday, April 14th, 2024

Tüpraş – Liderlik Okulları 2 ayrı kategoride Ödül aldı!

– Tüpraş’ın, çalışanlarına yönelik hayata geçirdiği “Tüpraş Liderlik Okulları” uygulaması Brandon Hall Group’un düzenlediği ve en iyi insan kaynakları yönetim uygulamalarının değerlendirildiği HCM Mükemmellik Ödülleri’nde iki ayrı kategoride ödül aldı.

AYRINTILAR!
Tüpraş, çalışanlarına yönelik hayata geçirdiği “Tüpraş Liderlik Okulları” uygulaması ile en iyi insan kaynakları yönetim uygulamalarının küresel platformda değerlendirildiği HCM (Human Capital Management – İnsan Sermayesi Yönetimi) Mükemmellik Ödülleri’nde “En İyi Karma Eğitim Programı” kategorisinde altın, “En İyi Liderlik Gelişim Programı” kategorisinde ise gümüş ödülün sahibi oldu.

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşu Tüpraş’ın, çalışanlarına yönelik hayata geçirdiği “Tüpraş Liderlik Okulları” uygulaması   Brandon Hall Group’un düzenlediği ve en iyi insan kaynakları yönetim uygulamalarının değerlendirildiği HCM Mükemmellik Ödülleri’nde iki ayrı kategoride ödül aldı. Şirket, “En iyi karma eğitim programı” kategorisinde Altın ödül, “En İyi Liderlik Gelişim Programı” kategorisinde ise gümüş ödül kazandı.

 

Dijital öğrenme platformunu ve sanal sınıfları…
 

Çalışanların eğitimi ve liderlik gelişimi konularındaki faaliyetleriyle uluslararası alandaki en saygın ödüllerden birine sahip olan Tüpraş, insan kaynakları alanında liderlerinin gelişimlerine yatırım yapmayı öncelikli hedefleri arasında bulunduruyor. 

Geleceğin yönetim kadrolarını kendi bünyesinden seçerek yetiştirmeye özen gösteren şirket, değişen ve dönüşen dünya dinamiklerine uygun gelişimi sürekli sağlayarak, liderlik okullarını da bu yaklaşım ve Tüpraş Liderlik Standartları üzerine kurguluyor. 

Tüpraş Liderleri, özel olarak hazırlanan dijital öğrenme platformunda 20 binden fazla içerik arasından özenle seçilen öğrenme kaynaklarına erişim sağlıyor ve dünyanın önde gelen gelişim uzmanları ile buluşuyor. Hem sanal sınıflarda bir araya geliyor, hem de bireysel gelişimlerini takip edebilecekleri online etkinlikler ile liderlik yolculuğunun bir parçası olarak Dijital Öğrenme Platformunu deneyimliyorlar.

Tüpraş, liderlerinin gelişimi için pandemi döneminde dahi ara vermeden devam ettiği uygulamalarla çalışan deneyimini güçlendirmek, çalışanlarının potansiyellerini sergiledikleri yenilikçi ve üretken çalışma ortamları oluşturmak ve şirketi tüm çalışanlarıyla birlikte geleceğe hazırlamak üzere önemli kazanımlar elde ediyor.

Tüpraş liderlik okullarının başlangıcından bu yana 154 yönetici programlara katıldı. Önümüzdeki dönemde ise ekip yöneten ya da yıl içinde yeni ekip yönetmeye başlayan yöneticiler, Tüpraş tarafından belirlenen yıllık takvim içinde planlamaya dâhil edilecek.

 

Brandon Hall Group HCM Mükemmellik Ödülleri:

Eğitim teknolojileri konusunda danışmanlık hizmeti sunan Brandon Hall Group, dünya çapında 10 binden fazla müşterisine mükemmelliği güçlendiren ve araştırmaya dayalı çözümler sunan bir araştırma ve analiz firması olarak biliniyor. 

Vizyonu, daha iyi bir iş yeri deneyimine ilham vermek olan şirketin düzenlediği insan sermayesi yönetimi alanındaki en büyük ve en uzun süreli ödül programı olan HCM Mükemmellik Ödülleri 28 yıldır organize ediliyor. 

Dünyanın dört bir yanından kurumsal şirketler, devlet kurumları ve kuruluşlar, insan sermayesi yönetimi programlarının çalışanları ve kuruluşları, ölçülebilir bir şekilde fayda sağlama amacıyla ödüllere başvurabiliyor. 

Enerji Ekonomisi

Facebook Comments