Tuesday, November 28th, 2023

Türk İlaç’ dan hisse satışı sorularına yanıt geldi!

Türk İlaç ve Serum bugün KAP’a yaptığı bildiride ortaklarından Mehmet Berat Battal’ ın hisse satışı yapmadığını açıkladı.

Türk İlaç Ortaklarından Mehmet Berat Battal adlı şahısın halka arzdan pay almadığını ve borsada hisse satışı yapmadığını açıkladı. Ayrıca şahsın şirketin büyümesinde büyük bir rol üstlendiği ifadelerine yer verildi.

Ortakların satış yapmadığını duyuran Türk İlaç Farklı mecralarda yer alan asılsız ve mesnetsiz ifadelerin gerçeği yansıtmadığını söylerken, yatırımcılarının çıkarlarının korunduğunu da belirtti.

Yapılan KAP bildirisinde aşağıdaki ifadelere yer verildi;

Halka arz edilen hisse senetleri dışında Şirketimiz paylarının Borsa İstanbul’da işlem göremeye başladığı tarih olan 05.03.2021’den bu güne kadar hakim ortak Sn. Mehmet Berat Battal ve halka arzdan pay almamış diğer ortaklarımız tarafından borsada hisse senedi satışı yapılmamıştır. Ayrıca hakim ortak Sn. Mehmet Berat Battal her yatırımcı gibi Şirketin büyümesinde önemli rol oynayacak olası projelerin değer maksimizasyonu çerçevesinde yaratacağı katma değerleri göz önüne alarak kısa vadeli çıkarları ön planda tutmamakta, bu tür kısa vadeli çıkarlara yönelik hisse satışı yapmayı düşünmemektedir.   Bu bağlamda Sn. Mehmet Berat Battal’ın ve ilgili diğer ortakların satış yaptığına dair farklı mecralarda yer alan asılsız ve mesnetsiz ifadelerin gerçeği yansıtmadığını; bu tür ithamların karalayıcı ve piyasa yönlendirmesine zemin hazırlayarak yatırımcılarımızı zarara uğratıcı ifadeler olduğunu kamuoyunun dikkatine sunarız. Şirketimizin yatırımcılarımızın çıkarlarını korumak adına yasal haklarını saklı tuttuğunu belirtmek isteriz. 

Geçtiğimiz ay oransal dağıtım yöntemi ile halka arz olan şirket 30 gün tavan serisinden sonra düşüş göstermişti. 10 TL’den halka arz olan TRILC hissesi en yüksek 73 TL’ den işlem gördü. Bugün ise %5,07 düşüş ile 37,82’den haftanın ikinci gününü kapattı.

Para Ajansı , Kader TEZ

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

The post Türk İlaç’ dan hisse satışı sorularına yanıt geldi! appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments