Saturday, February 24th, 2024

Türkiye’nin İlk Bitcoin Alım-Satım Noktası: NakitCoins

5 Şubat’ta 3. yılını kutlamaya hazırlanan NakitCoins, kendisini Türkiye’deki ilk kripto para nakit noktası olarak tanımlıyor. Kripto para kullanıcılarına güvenli ve kolay bir ortam yaratmak için yazılım ve teknoloji geliştiren NakitCoins’in arkasında Sayısal Devir Sistemi Yazılım Danışmanlık Bilgi Teknolojileri Ticaret A.Ş. bulunuyor.

NakitCoins Nedir?

En basit anlamı ile NakitCoins, paranızı sınırsız, güvenli ve anonim bir şekilde nakit olarak çekebileceğiniz fiziksel kripto para nakit noktasıdır. Ayrıca NakitCoins kullanıcılarına farklı fonlama yöntemlerini kullanarak fonlarının hızlı bir şekilde dönüştürülmesine ihtiyaç duyanlar için tamamen merkezsiz bir online borsa hizmeti de sunuyor.

Yapılan açıklamalara göre NakitCoins ile hızlı bir şekilde ve düşük ücretlerle kredi kartları kullanılarak da kripto para birimi alınabiliyor. Ayrıca borsa aracılığı ile kullanıcılar Bitcoin’lerini diğer kripto para birimlerine dönüştürebiliyor.

Bunların yanı sıra platform kullanıcılarına KriptoTakas özelliğini de sunuyor. KriptoTakas özelliğini kullanabilmek için platforma üye olmaya gerek yok. Bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar en az 15 dolarlık işlem yapabiliyor ve tek bir seferde en çok 4 BTC veya eşdeğer işlem gerçekleşebiliyor.

NakitCoins’de Kredi Kartı ile Kripto Para

Öte yandan NakitCoins’in Simplex ile ortaklığı bulunuyor. Bu sayede platform, kullanıcılarına kredi kartı ile kripto para alma imkanı sunuyor. Simplex’in tüm süreci yönettiğini ifade eden NakitCoins, kullanıcılarının banka ya da kredi kartları ile hızlı ve kolay bir şekilde kripto para satın alabileceklerini dile getiriyor. Yapılan açıklamalara göre bazı durumlarda kredi kartı ile kripto para satın alma işlemi KYC prosedürlerinin yerine getirilmesini gerektirebiliyor. Ayrıca kullanıcıların günlük olarak 20.000 dolar ve 20.000 Euro ve kart başına aylık 50.000 dolar ve 50.000 Euro gibi sınırları bulunuyor.

Bunlara ek olarak NakitCoins kullanıcıları Neosurf ile de kripto para birimi alım hizmetinden faydalanabiliyor. Neosurf kodlarının güvenli ve hızlı bir şekilde Bitcoin ile değiştirilebildiğini ifade eden platform, düşük komisyon oranları ile saniyeler içerisinde en iyi fiyatlara Bitcoin satın alınabiliyor.

Neosurf’ün benzin istasyonlarından büfelere internet kafelerden süpermarketlere kadar her yerde mevcut olduğunu ifade eden NakitCoins, binlerce online mağazada kullanılan bu yöntemin kendi bünyelerinde de mevcut olduğunu ve bu konuda gurur duyduklarını ifade ediyor.

NakitCoins’deki Kripto Paraları Nasıl Nakit Ya da Hesaba Çekersiniz?

NakitCoins ile iki şekilde kripto para birimleri çekilebiliyor: Banka ve kredi kartına ya da ofisten fiziksel olarak.

1. NakitCoins ofislerine gitmeden kullanıcılar banka kartlarına Bitcoin ya da kripto para birimlerini çekebiliyor. Bu hizmet için platform iki geleneksel para birimi sunuyor: Euro ve dolar. Bu noktada kullanıcıların doğru para birimini seçmelerinin çok önemli olduğu ifade ediliyor. Bu işlem için herhangi bir hesap oluşturulmasına gerek yok ancak kart bilgilerinin doğru bir şekilde sağlanması gerekiyor.

2. NakitCoins ofislerinden kripto paraların nakit olarak çekimi sağlanabiliyor. Özellikle anonim olarak Bitcoin satmak isteyen kişiler için tasarlanan bu yöntemin kullanılabilmesi için NakitCoins’de kullanıcının hesabının bulunması gerekiyor. Bu noktada NakitCoins sadece e-posta adresine ihtiyaç duyulduğunu ve başka hiçbir bilgi talep edilmediğini ifade ediyor. Daha sonra kullanıcı hesaptan Bitcoin satışını yapıyor ve 2’si İstanbul’da 1’i Ankara’da bulunan NakitCoins ofislerinden parasını çekebiliyor. Bunlara ek olarak kullanıcılar Bitcoin’lerini nakit olarak IBAN kullanmadan direk banka veya kredi kartı numaralarına da çekebiliyor.

NakitCoins’in Avantajları

NakitCoins kullanıcılarına bazı avantajlar sunuyor. Bu avantajlar; kripto paraların anında kripto para birimleri ile değiştirilebilmesi, hesap olmadan işlemlerin gerçekleşebilmesi, Neosurf ile para yatırma seçeneğinin olması, kredi kartı ile satın alma seçeneği, kredi ve banka kartına para gönderilebilmesi, Türkiye’de ofisler ve ortaklar aracılığı ile para yatırma ve çekme seçeneğinin bulunması olarak sıralanabilir.

Bunlara ek olarak kullanıcılara hızlı, güvenilir ve yüksek hizmet standartları sunuluyor. Böylece müşteri odaklı bir süreç benimsediklerini ifade eden NakitCoins, kullanıcı taleplerine de öncelik veriyor.

NakitCoins CEO’su Cem Yılmaz, “kripto para birimleri yaygınlaştıkça bazı ihtiyaçların ortaya çıktığını fark ettiklerini ve bu ihtiyaçları karşılamak amacıyla yola çıktıklarını” ifade ediyor. Yılmaz konuyla ilgili olarak, “Kripto paraların yaygınlaşmasıyla farklı ihtiyaçların doğduğunu gözlemledik. Kripto para satın almak isteyen yatırımcıların ulaşabilecekleri fiziki bir muhatap olmak, alım sürecini hızlandıran ve kolaylaştıran bireysel hizmet sunmak amacıyla alım-satım hizmeti vermeye karar verdik” şeklinde görüş bildiriyor.

Tüm bunlara ek olarak NakitCoins yakın süreçte yeni gelişmeler ile kullanıcılarının karşısında olacak. Aşağıdaki sosyal medya hesaplarından son gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Twitter – Facebook – Instagram

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Facebook Comments