Tuesday, November 28th, 2023

TÜRMOB’dan Blockchain, Kripto Para ve Vergilendirme Konulu Webinar

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), 1 Mart 2021’de çok önemli bir blok zinciri Webinar’ına imza atmaya hazırlanıyor.

Blok Zinciri – Kripto Paralar ve Muhasebe

Son zamanlarda gerek kripto para birimlerinde yaşanan yükseliş hareketleri, gerek Blockchain teknolojisinin kullanımının yaygınlaşması gerekse de Blockchain ve kripto para ekosisteminde yasal düzenlemelerin nasıl olacağı konuları gündem başlıkları arasında yer alıyor. TÜRMOB da hem güncel hem de oldukça önemli olan bu konuları ele almaya hazırlanıyor.

TÜRMOB, 1 Mart’ta saat 14:00’da YouTube üzerinden yapacağı bir canlı yayın ile Blockchain teknolojisini, kripto para birimlerini ve muhasebe mesleğini tartışacak. Yapılan açıklamalara göre Webinar’da kripto paraların halka arzı, muhasebesi, raporlaması, denetimi ve vergilendirilmesi konuları ele alınacak.

Etkinliğin İçeriği

Webinar’ın açılış konuşmasını TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu yapacak ve Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak etkinlikte moderatör koltuğunda oturacak.

Bu iki önemli ismin yanı sıra hem muhasebe ve ekonomi hem de Blockchain ve kripto para birimleri alanında deneyimli 4 isim etkinlikte konuşmacı olarak yer alacak. Boğaziçi Üniversitesi’nden Cemil Şinasi Türün “Blok Zincir Teknolojisi ve Kripto Paralara Genel Bakış” konusuna değinirken, SPK Başuzmanı Hulusi İlker Evin de “Kripto Paraların Halka Arzı” konusunu ele alacak.

Öte yandan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ümmühan Aslan, “Kripto Paraların Muhasebesi, Raporlaması, Denetimi ve Vergilendirilmesi” konusu üzerine bir konuşma yapacak. Son olarak American University of the Middle East’ten (AUM) Prof. Dr. Serdar Özkan “Muhasebe Mesleğinin Geleceği Açısından Blok Zincir Teknolojisi ve Kripto Paralar” başlığı hakkındaki düşüncelerini paylaşacak.

Kripto para işlemlerinin vergilendirilmesi ve muhasebeleştirilmesi gibi konuların son günlerde gündemin en önemli konuları arasında yer aldığını düşünürsek bu etkinlik önem arz ediyor.

Etkinliğe Katılım Nasıl Olacak?

Yapılan açıklamalara göre etkinlik, YouTube TÜRMOB kanalından canlı olarak yayınlanacak.  Canlı yayına ebirlik.turmob.org.tr üzerinden katılan kişilerin ise KGK (1) Destekleyici Eğitim Kredisi almaya hak kazanacakları ifade ediliyor. Yayın linki: https://www.youtube.com/watch?v=Sm-ohooiqIA&feature=youtu.be

Buna ek olarak izleyiciler sorularını canlı yayın sırasında canliegitim@turmob.org.tr mail adresi aracılığı ile yöneltebilecek.

Facebook Comments