Saturday, February 24th, 2024

Twitter CEO’su Jack Dorsey’den Coin Center’a 1 Milyon Dolar

Twitter kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, Washington DC merkezli kurum Coin Center’a 1 milyon dolarlık bağışta bulundu. Coin Center grubu yönetici müdürü Jerry Brito bağışı bir tweetle duyurdu.

Coin Center’a Üst Üste Bağışlar

Twitter CEO’su Dorsey’in 1 milyon dolarlık bağışı, Coin Center’ın bağış kampanyası sırasında geldi. Coin Center, New York merkezli Grayscale’dan geçtiğimiz ay 1 milyon dolarlık bağış almıştı. En büyük bağışçılardan olan Grayscale ek 1 milyon dolar bağış daha yapabileceklerini kaydetti. Coin Center yönetici müdürü Jerry Burito, Jack Dorsey’in bağışıyla birlikte hedeflerine çok yaklaştıklarını belirtti.

Aynı zamanda Square CEO’su olan Jack Dorsey’in uzun süredir Bitcoin (BTC)’i takip ettiği biliniyor. Jack Dorsey geçtiğimiz yıllardaki açıklamalarında şunları ifade etmişti :

“Bağımsız internetin potansiyel para birimi Bitcoin olabilir.”

Coin Center’da Yönetim Değişikliği

Son bağış Coin Center yönetiminin değişimiyle birlikte geldi. Hazine departmanı yöneticisi Jarret Allen, yeni yönetimle birlikte çalışmalarına son hızda devam edileceğinin sözünü verdi.

Coin Center, ABD eski başkanı Donald Trump’ın ekibinden Hazine Bakanı Steve Munchin’in portföy düzenlemelerine karşı en büyük tepkiyi gösteren kurumdu.

Twitter, Bitcoin ile Yakından İlgileniyor

Twitter CFO’su Ned Segal, sosyal medya devi Twitter’ın Bitcoin alabileceğini duyurdu. Bir röportajında Segal, eğer Twitter personeli Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak isterse şirket Bitcoin (BTC) yatırımı hakkında kararını verebilir. Açıklamalarına devam eden Segal, çalışanlarımız ve satıcılar için Bitcoin ile işlem yapma prosedürleri üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Karar vermek için zamana ihtiyaçları olduğunu düşünen Segal, ilerleyen dönemlerde gelişmeler olabilir ancak şu an Bitcoin için bir düzenleme yapılmadı dedi. Ayrıca Twitter’ın kardeş şirketi Square hali hazırda bir Bitcoin yatırımcısı. Şirket geçtiğimiz Ekim ayında 50 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) aldığını duyurmuştu. ABD merkezli Micro Strategy’nin ardından Square Bitcoin’e yatırım yapan ikinci ABD merkezli şirket oldu. Ek olarak Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurmuştu.

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz günlerde keskin bir yükseliş göstermiş ve 47.000 dolar seviyelerini görmüştü. Bitcoin (BTC) şu an 44.000-45.000 bin dolar bandında işlem görüyor.

Facebook Comments