Sunday, October 17th, 2021

Ücretsiz Google Meet kullanıcılarına müjde: Sınırsız konuşmanın süresi uzadı

Google Meet, uygulamayı ücretsiz kullanan kullanıcılar için Mart sonunda 60 dakikalık bir sınır getirmeyi planlıyordu. Ancak şirket Twitter’dan yayınladığı yeni duyuru ile ücretsiz “sınırsız” aramaları Haziran ayına kadar devam ettireceğini açıkladı.

30 Haziran‘da başlayacak yeni düzenlemeye kadar, hizmetin ücretsiz sürümünü kullanan herkes, Google’ın “sınırsız” olarak adlandırdığı 24 saat uzunluğundaki aramaları gerçekleştirebilecek.

Google Meet’ten yeni zamanlama özelliği

Google, rekabet avantajını kaybetmek istemiyor

Google, geçtiğimiz yıl Nisan ayında hizmeti ücretsiz olarak tüm kullanıcılara açmasından bu yana arama sınırının getirilmesini ikinci kez geri çekti. Kısıtlama başlangıçta 60 dakikalık bir sınır Eylül sonunda yürürlüğe girecekti. Ancak bu tarih daha sonra Mart ayına ertelendi. 

Yeni yapılan bir açıklamayla ise tarih bir kez daha ertelendi ve ileriye alındı. Pandemi dolayısı ile kullanıcı sayısında ciddi bir artış yaşayan uygulama, sınırsız konuşma süresi ile rakiplerine göre en iyi alternatif. Bu yüzden Google’ın rekabet avantajını kaybetmek istemediği için ücretsiz kullanım süresini uzattığı tahmin ediliyor.

Tüm dünyanın pandemi sonucu uzaktan çalışmaya geçtiği dönemde haliyle online görüşme uygulamalarına olan talep arttı. İnsanlar yalnızca çalışmak için değil sevdikleriyle görüşmek için de bu uygulamaları tercih etti.

Bu yüzden geçtiğimiz yıl ücretli uygulamasını tüm kullanıcılar için ücretsiz hale getiren Google, süren pandemi etkisinden ötürü uygulamayı bir süre daha ücretsiz sunmaya devam edecek. Google Meet için yapılan bu hamleyi siz nasıl değerlendiriyorsunuz? İki kez ötelenen tarih sizce bir kez daha ileriye alınır mı? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlere iletebilirsiniz.

The post Ücretsiz Google Meet kullanıcılarına müjde: Sınırsız konuşmanın süresi uzadı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments