Tuesday, October 26th, 2021

Unifi Protocol DAO Coin Nasıl Alınır?

Unifi Protocol Dao (UNFI); likidite sağlayıcıları için eşsiz bir çözüm sunan Binance Smart Chain tabanlı DeFi projesidir. Unifi Protocol, depolamaya sahip olmayan, işbirliği içerisinde kullanılabilen ve farklı blockchain ağlarında işlem yapmaya izin veren bir grup akıllı kontrattan oluşan DeFi piyasasıdır. Unifi’nin DeFi projesi yerine DeFi piyasası olarak anılmasının sebebi ise söz konusu platformda Binance Smart Chain’e ek olarak birçok ağın desteklenmesi olarak görülüyor.

Unifi Protocol DAO an itibarıyla Ethereum, Binance Smart Chain, IoTex, Ontology, Harmony, Icon ve Tron ağlarında destekleniyor ve bu ağlarda likidite sağlamak için kullanılabiliyor. Kullanıcılar bütün bu ağlarda işlem yapabilmek ve tek bir noktadan likidite sağlayıcısı olamk için Unifi’nin kripto para birimi Unifi Protocol DAO Coin kullanmak zorunda. Unifi Protocol DAO Coin ağın temel kripto para birimi olsa da buna ek olarak UP gibi farklı isimlere sahip ağ içerisinde bulunan kripto paralar da mevcut.

Unifi Protocol DAO bünyesinde bir değişim gerçekleştirmek için CCR yani topluluk konseyi temsilcisi tarafından karar verilir veya değişim teklifi verilir. Farklı blockchain ağları arasında geçiş sağlayan bu blockchain ağının özellikle UNFI Coin için ciddi bir kullanılabilirlik ve sürdürülebilirlik sağladığı da görülüyor.

Unifi Protocol DAO (UNFI) Nedir?

Unifi Protocol DAO Coin, toplam 102 milyon dolarlık piyasa değerine sahip. Bu piyasa değeri söz konusu kripto para biriminin 366. sırada yer almasını sağlıyor. Toplam arzı 10 milyon adet olarak belirlenen UNFI Coin’in sirkülasyondaki arzı ise 3.496.667 olarak görülmekte.

Kullanıcıların ağ üzerinde işlem yapabilmek veya başka ağlara varlık göndermek için UNFI Coin’e sahip olması zorunluluğu ise buna devamlı olarak hacim ile kullanılabilirlik sağlamakta. UNFI Coin tüm zamanların rekorunu 1 Mart 2021 tarihinde yani bundan yaklaşık 1 ay önce kırdı. 43,91 dolar seviyesine kadar ulaşan UNFI Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise söz konusu rekorun %33 gerisinde kalıyor.

UNFI Coin Nereden Alınır?

UNFI Coin satın almak için Binance kripto para borsası kullanılabilir. Binance üzerinden alım yapmadan önce hesap açmak ve buraya TRY veya başka bakiyeler göndermek gerekiyor. En yüksek hacme sahip paritenin ise UNFI/USDT olduğu görülmekte.

Facebook Comments