Tuesday, November 28th, 2023

Unifi Protocol DAO Nedir?

Unifi Protocol DAO (UNFI), DeFi gelişimi odaklı ve akıllı kontrat tabanlı bir kripto para projesidir. Projenin non-custodial olma özelliğinin yanı sıra diğer projelerle işbirliğine açık, merkeziyetsiz ve birden fazla ağın tokenini destekler durumda olması son günlerde dikkat çekmeyi başardı. Ethereum tabanlı DeFi ürünlerini her geçen gün daha fazla büyüyen sektöre dahil etmeyi hedefleyen UNFI, merkeziyetsiz AMM teknolojisini kullanıyor.

Utrade merkeziyetsiz otonom piyasa yapıcı (AMM) sayesinde manipülasyondan uzak ve gerçek zamanlı alım satım işlemlerinin yapılması hedeflenmekte. Utrade ürünü aslında Unifi Protocol DAO’nun akıllı konratlarının ilk meyvesi olarak da kabul görmekte. Birçok token direkt olarak uPair içerisinde alınıp satılabilmekte ve hepsinin Ethereum ağı tabanlı olma gereksinimi böylelikle ortadan kaldırılmakta.

Unifi Protocol DAO (UNFI) Nedir?

Bu büyük ve kritik ekosistemin kripto parası olan UNFI de ekosistem büyüdükçe değer olarak artmaya devam ediyor. Ekosistem içerisindeki her bir işlem için UNFI kullanılması gerekiyor. Buna ek olarak yatırımcılar UNFI staking yaparak ek kazanç elde edebilmekte.

UNFI Coin Yorum

UNFI, toplam piyasa değeri açısından 436. sırada yer alıyor. Son 24 saat içerisinde %8 düşüş yaşayan Unifi Protocol DAO, yine de 21 milyon doların üzerinde toplam piyasa değerine sahip. Kripto para projesinin toplam arzı 10.000.000 olarak belirlense de bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla dolaşımda 2.706.577 UNFI bulunuyor. 24 saat içerisinde hacmin %93 artması ise projenin dikkat çektiğinin büyük bir kanıtı.

UNFI’nin yol haritasına bakıldığında bunun ilerleyen aylarda farklı blockchain ağları ile ortaklıklar düşündüğü görülebilmekte. DeFi sektörünün bir hayli popüler olduğu şu günlerde UNFI gibi farklı ağlar arası etkileşimi mümkün kılan projelerin önemi gitgide artabilir.

Unifi Protocol DAO Coin Nasıl Alınır?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, UNFI’yi kısa süre önce listeledi. Listeleme sonrası rekor bir fiyat artışı yakalayan UNFI, Binance üzerinden rahatlıkla alınıp satılabilmekte.

Binance üzerinde USDT, BTC, BUSD ve BNB işlem çiftleri bulunsa da en çok hacmin UNFI/USDT bazında olduğu görülüyor. Bu da yatırımcıları UNFI/USDT işlem çiftine itebilir.

Facebook Comments