Monday, January 30th, 2023

Uniswap (UNI) Teknik Analizi – 11 Mart 2021

Uniswap (UNI), bazı analistlere göre tüm zamanların en yüksek seviyesini görebilir. UNI önündeki zayıf direnç noktasını kırabilirse yukarı yönlü önemli bir fiyat yükselişi görebilir. Bir diğer önemli gösterge de UNI güçlü satın alma sinyalleri veriyor.

Uniswap’ta Önemli Gelişmeler

Uniswap, merkezsiz borsa endüstrisinde önemli adımlar atmaya devam ediyor. UNI, günlerdir süren başarılı gidişatını bir başka tüm zamanların en yüksek seviyesiyle taçlandırabilir. Böylelikle UNI, ATH rekorunu tazeleyebilir. Uniswap bazı uzman analistlerin de belirttiği gibi önündeki direnç noktasını kırabilirse 35 dolar seviyelerine önemli bir yükseliş kaydedebilir.

Ayrıca, popüler merkezsiz borsa Uniswap, 2021 yılında artan hacmi ile göze çarpıyor. Kasım 2020 tarihlerinde haftalık hacim 2 milyar dolar seviyelerindeyken, 21-27 Şubat 2021 verilerine göre 8.2 milyar doları aştı. Ek olarak UNI, 16 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Bununla beraber UNI, piyasa değerine göre en yüksek kripto para birimleri listesinde 8. sırada bulunuyor.

UNI Büyük Bir Fiyat Yükselişinin Eşiğinde Mi ?

TD Sıralı indikatörü, 6 saatlik ve 9 saatlik grafiklerde önemli satın alma sinyalleri işaret etti. 31 doların üzerindeki zayıf direnç noktası olarak belirtilirken, Unıswap fiyatı hızla bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 34.88 dolar seviyesine tırmanabilir.  In/Out of the Money (IOMP) göstergesine göre, 31.93 dolar ile 32.33 dolar arasında pratikte hiçbir engel bulunmuyor. Bu noktanın üzerindeki bir kırılma, Uniswap fiyatını 35 dolar seviyelerine hatta 43-45 dolar bandına çekebilir.

Ayrıca öte yandan, ayılar Uniswap’ı 27.3 ile 29.2 dolar arasındaki kritik destek alanının altına itmeyi başarırsa, UNI büyük olasılıkla yeni düşük seviyelere düşebilir. %78.6 Fibonacci seviyesi, IOMAP grafiğinde çizilen güçlü destek alanıyla örtüşüyor. Bu olasılıkta önemli bir güçlü destek seviyesi olan 28 dolar bulunuyor. UNI bu destek seviyesine de tutunamazsa bir sonraki destek seviyesi %61.8 Fibonacci seviyesinde olan 22.7 dolar olarak gözüküyor.

Facebook Comments