Saturday, February 24th, 2024

Ünlü Altcoin Analisti Açıkladı: Mart ve Nisan Ayında Dikkat Edilecek 9 Kripto Para!

Chiliz (CHZ), Skale (SKL), Terra Luna (LUNA) ve bunun gibi birçok altcoin, tam anlamıyla lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyat yükselişini bile geride bıraktı. Mart ayının ikinci haftasında hafif bir konsolidasyon görülse de uzmanlar önümüzdeki ayda rekor kırabilecek altcoinlerin hala mevcut bulunduğuna dikkat çekmekte.

Ünlü Altcoin Analistinin Dikkat Çektiği Projeler

YouTube üzerinde 562.000 kişiye seslenen ünlü altcoin ve kripto para analisti Austin Arnold, yükseliş sırasının geldiği altcoinleri açıkladı. Arnold, Bitcoin’in yeniden 60.000 dolar üzerine çıkması ve tüm zamanların rekorunu tazelemesi ile beraber hafif bir çekilme olduğunu belirtse de altcoin yükselişinin süreceğini düşünüyor.

1- Ethereum

Analistin dikkat çektiği ilk altcoin ise diğerlerinden bir hayli önde olan Ethereum (ETH) gibi gözüküyor. Ethereum için EIP-1559 güncellemesinin kabul edilmesi ve Berlin ile London hard fork tarihlerinin açıklanması, ETH fiyatının yükselişini kolaylaştırabilir. Buna ek olarak Ethereum kurucu ortağının 100 kata kadar ölçeklenebilirlik artışı beklemesi de hayli önemli bir indikatör.

2- Cardano

Ünlü ismin dikkat çektiği diğer kripto para birimi ise Charles Hoskinson’ın projesi Cardano (ADA) oldu. Cardano ekosisteminin büyüdüğünü belirten Arnold, konsolidasyon sonrasında rekor bir yükseliş bekliyor. Byron’dan Shelly güncellemesine geçilmesi ile akıllı kontratların da geldiğini vurgulayan Arnold, ADA fiyatını yakından takip ediyor.

3- Litecoin

Analistin üçüncü sırasında yer alan kripto para ise Litecoin (LTC) oldu. Arnold, uzun süredir yerinde sayan LTC’nin kısa süre içerisinde hayata geçirilecek MimbleWimble güncellemesi ile rekor kırabileceğini düşünüyor. Boğa piyasasında BTC’yi takip etmesi ile tanınan LTC, diğer altcoinlere göre ise bir hayli geride.

Analistin ilk 3 dışındaki tahminleri ve bunların sebepleri ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Chainlink (LINK) – Analistin tahminine göre Citigroup’un da değindiği oracle projesi, yakında rekor kırabilir.
  • Polygon (MATIC), Skale Network (SKL) ve SushiSwap (SUSHI) : Coinbase üzerinde listelenen üç altcoin, Ethereum odaklı ölçeklenebilirlik çözümleri ile rekor yükselişlerini sürdürebilir.
  • Cook Protocol: Sponsorlu bir proje olmasına rağmen Arnold’ın açıklaamsına göre Uniswap üzerinde listelenecek olan proje, DuckDao ekibinin de desteğine sahip.
  • Chiliz (CHZ): NFT çılgınlığı ile 1 yılda %10.000 artış elde eden CHZ, ünlü analiste göre hafif bir konsolidasyon sonrasında yoluna son hız devam edecek.

Facebook Comments