Friday, February 23rd, 2024

Ünlü Altın Yatırımcısından 2021 Yılına Dair Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Açıklaması!

Oldukça durağan geçen 1 haftadan sonra Bitcoin (BTC) ve genel olarak bütün kripto para sektörü hareketli bir hafta sonuna yaklaştı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dakikalar içerisinde 4.000 dolar yükseldi ve devamında yenidem başladığı yere geriledi. Ünlü bir altın yatırımcısı ise Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının 2021 yılında böyle hareketler sergileyeceğini düşünerek yatırımcıları uyardı.

Bitcoin İçin 3-4 Yıllık Hedef

Frank Holmes, US Global Investors CEO’su olmanın yanı sıra yaptığı tahminlerle de sektörde adından söz ettiren birisi. Holmes gerçekleştirdiği bir röportajda Bitcoin fiyatının 3-4 yıl içerisinde 400.000 dolara kadar çıkabileceğini düşündüğünü belirtti. Holmes’a göre 2021 yılı içerisinde ise Bitcoin fiyatı 80.000 doları, Ethereum fiyatı 3.000 doları görebilir.

btc eth

Her bir varlığın DNA’sı olduğunu belirten Holmes, Bitcoin ve kripto paraların DNA’sında ise volatilite olduğunu belirtti. Aslında Tesla, Bitcoin ve Ethereum’un DNA’larının aynı olduğunu vurgulayan tecrübeli isim, bunların volatil varlıklar olduğunu vurguladı.

“S&P 500 %1, altın %1, altın hisseleri %2 yükselirken Tesla %5, Ethereum %5 ve Bitcoin de %5 yükseliyor.”

BTC Fiyatı 1 Milyon Doları Görecek

Bitcoin’in eninde sonunda 1 milyon dolarlık birim fiyata ulaşacağını belirten analist, 2021 yılında ise sert düşüşler ile yükselişler görüleceğinin altını çizdi. ABD dolarının güç kaybetmesinin uzun vadede rekor getireceğinden emin olan Holmes, yatırımcılara paniğe kapılmama tavsiyesinde bulundu.

Sıkı bir altın yatırımcısı olan Holmes’un şimdi Bitcoin hakkında olumlu konuşuyor olması ise gerçekten devrimin başlamış olabileceğini gösteriyor. Bitcoin ise 30.000 dolar bandında dolaşırken Holmes’a göre aslında yatırımcılara alım fırsatı veriyor.

Facebook Comments