Sunday, December 3rd, 2023

Ünlü Analist, Beklenen Altcoin Sezonu Hakkında Konuştu!

Kripto para piyasasının Bitcoin (BTC) ile yeniden yeşile dönmesi, altcoinler için ise çok büyük bir etki yaratmadı. Altcoinlerin birçoğu hala düşüş öncesindeki seviyesinin altından işlem görüyor ve yatırımcılar ikinci altcoin rallisinin ne zaman başlayacağını merak ediyor.

Ünlü Analist, Altcoin Rallisi Hakkında Konuştu

Yaptığı başarılı tahmin ve analizlerle tanınan ünlü kripto para analisti il Capo of Crypto ise bu konuda oldukça iddialı bir tahminde bulundu. Popüler analist, Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin düşüşe geçtiğini belirterek yakında altcoin rallisi görülebileceğini belirtti.

Capo, şu an portföyünün %70’inin direkt olarak altcoinlerde olduğunu belirtip bunun %25’lik kısmının ise Ethereum’da olduğunu ifade etti. Portföyün kalan %5’lik kısmı ise lider kripto para birimi Bitcoin yatırımı için kullanılmakta.

Diplerden Altcoin Alımı Sürüyor

Capo, şu an için diplerden yani yaşanan düşüşlerden alım yaptığını ve bunun kazançlı bir strateji olduğunu vurguladı. Altcoin rallisi devam ettiği sürece bunun kazançlı olduğunu ancak her zaman böyle olmayacağını ifade eden analist, bu trend dönüşünün ise yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini belirtti.

Capo, portföyünün önemli bir kısmı ile ETH aldığını belirttikten sonra ise olası bir altcoin rallisinde elinde hangi altcoinlerin olacağını ve şu anki portföyünün durumunu da açıkladı. Ünlü analist, “seçilmiş” kripto paraların ise BNB, ETH, BAND, BAL, LIT, ZIL, TOMO, HBAR ve NOIA olduğunu vurguladı.

ABD’nin Teşvik Paketi, Boğayı Getirebilir

Analist, bu kripto paraların işlem çiftlerinin ise BTC olduğunu vurguladı. Bu da analistin hem ABD doları hem de BTC bazında bir yükseliş beklediği anlamına gelmekte. Capo, ABD’nin 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini onaylamasının da kripto para sektöründe yeni ralliyi başlatacağını ifade etti.

Amerikan vatandaşları bu teşvik ödemesi sayesinde 1.400o dolarlık ödeme alacak ve bunun daha önce kripto para sektörüne aktığı görülmüştü. Bitcoin fiyatının 55.000 dolar üzerinden işlem gördüğü şu günlerde böyle bir şeyin tekrar yaşanması ise bütün piyasa için rekor anlamı taşıyor.

Analistin beklentisi ise Aralık 2021 ve Temmuz 2022 dönemleri arasında bu ralli ve yükseliş döngüsü bitebilir. Bu da aslında hem altcoin hem de Bitcoin’lerin gidecek çok yeri olduğunu göstermekte.

Facebook Comments