Friday, April 19th, 2024

Ünlü Analist Bitcoin (BTC) İçin Çok Büyük Bir Fiyat Testi Bekliyor! Bu Veriler Önemli!

CryptoBusy kanallından Analist Tom Busby kripto para piyasaları için dönüm noktasının geldiğini savunuyor. Deneyimli kripto para yatırımcısı ve analist Busby kripto paraların çok büyük bir test yapacağını savunuyor. Bu test için ateşlemenin kısa süre önce yapıldığını savunan Tom Busby geçerli nedenlere sahipmiş gibi görünüyor.

Bitcoin (BTC) Yükselecek

Busby’nin dediği gibi, kripto pazarındaki yaklaşan test için en büyük ateşleme, Tether’in piyasa değerinin gördüğü rekorla geldi. Tarihte ilk defa 64 milyar doları gören USDT (Tether) piyasaların yükselişi için ciddi bir sinyal gönderiyor. Geçtiğimiz günlerde basılan USDT’ler hakkında detaylı bir inceleme de bulunmuştuk.

Tether (USDT) gibi stablecoinler yatırımcıların banka hesabına para çekmeden kripto varlık olarak nakit kullanımına olanak sağlıyor. İnsanlar direkt olarak dolarla kripto varlık almak yerine USDT ve USDC gibi stablecoinleri tercih ediyor. Üstelik TRC20 ağı sayesinde çok düşük işlem ücretlerine kolayca transfer de yapabiliyorlar.

Tom Busby bugün yayınladığı videosunda Tether (USDT) piyasa değerindeki tarihi rekorun büyük bir talep artışına işaret ettiğini söyledi.

“Yükselen USDT piyasa değeri, insanların kripto varlık satın alımına hız verdiğini gösteriyor. Geçmişte de hep böyle oldu, kripto varlıklara artan ilgi Tether için piyasa değeri artışına sebep oluyor”.

Bitcoin fiyatı Binance borsasında 48.500 doların üzerinde tutunmaya devam ediyor.

Geçmiş Verilere Göre Yükseliş Bekliyor

Tether ihraç oranının Bitcoin (BTC) fiyatıyla olan ilişkisini değerlendiren popüler analist bunun ani fiyatlamalarla olan çakışmasını değerlendiriyor. Örneğin geçtiğimiz yıl mart ayında 4 milyar dolar değerinde USDT bulunuyordu. Mayıs ayında ise 61 milyar dolar değerinde USDT vardı. Bitcoin (BTC) fiyatı bu süre zarfında 4.000 dolardan 65.000 dolara kadar çıktı.

Üstelik Bitcoin (BTC) fiyatının yaşadığı +50% düşüş sonrasında Tether piyasa değeri daha çok yatay kaldı. Bu durumda stablecoin Tether (USDT)’nin piyasa değeri ile Bitcoin (BTC) fiyatı arasında bir ilişki olması gerekiyor.

Tom’a göre Tether daha fazla USDT ihraç edecek ve kripto pazarı son derece hızlı şekilde büyüyecek. Üstelik Busby bu yıl artan baskının ana akım kabulüyle birlikte kripto para ekosistemini güçlendirdiğini daha agresif büyüme oranlarının görülebileceğini düşünüyor.

Facebook Comments