Saturday, April 20th, 2024

Ünlü Analist Bitcoin (BTC) İçin Uyarıyor! Tüm Yatırımcılar Hazırlıklı Olmalı!

Chico Crypto kanalının uzman analisti Tyler Swope takipçilerini önemli bir konuyla ilgili uyardı. Bitcoin (BTC) için büyük bir yükseliş bekleyen Tyler iki önemli gerekçe sıralıyor. Geçtiğimiz hafta 42.500 dolardan düşen fiyat 37.500 dolardan tepki alarak 47.000 dolar sınırına yaklaştı. Yeniden düşüşe geçen Bitcoin (BTC) nereye gidiyor?

Bitcoin (BTC)

Beş günden kısa bir süre önce başlayan yükseliş %22’ye ulaştı. Dün akşam saatlerinde 46.800 direncini kıramayan fiyat, buradan aldığı tepkiyle 44.600 (SMA 200) seviyesinin altına çekildi. Tyler, Mayıs ayından bu yana Bitcoin’in ilk defa bu kadar hareketli olduğunu söylüyor. Kısa vadede yükselişin devam edeceğine inanan Swope yükselişin devam edeceğine inanıyor.

Tyler önemli bir detaya değiniyor. Tether (USDT)’ın 1 milyar dolar değerinde stablecoini piyasaya sürdüğünü söyleyen Swope, büyük yükselişler öncesinde bu tarz girişlerin olduğunu söylüyor.

Tether (USDT) rezervleriyle ilgili yakın zamanda açıklama yapmıştı. Bastığı varlıkların karşılığı olarak 6,2 milyar dolar nakit ve banka mevduatı tuttuğunu açıklayan Tether kalan kısmını ise rezerv repo, bonolar, teminatlı krediler, kurumsal tahviller, fonlar, kıymetli madenler ve dijital varlıklar da saklıyor. Şeffaflığa daha fazla önem vereceğini yakın zamanda duyuran Tether, sık sık bu tarz teminat açıklamaları yapacak.

USDC Haberi Yükselişe İşaret Ediyor

Tyler Swope büyük rallinin devam etmesi için ikinci sebebini sıralıyor. USDC kurucusu Circle rezerv dijital para bankası açacağını duyurdu. Circles CEO’su önümüzdeki yıllarda toplam dolaşımız yüz milyarlarca dolara ulaşacağına inanıyor.

Şirketin nihai hedefi ise trilyonlarca dolar büyüklüğe ulaşacak piyasalarda güçlü bir pay almak. Finansal hizmetler ve kripto odaklı bankacılık gibi alanında faaliyet göstermeyi hedefleyen kurum, kripto ekosisteminin daha da büyümesine katkıda bulunacak.

“USDC gibi stablecoinler uzun zamandır kripto ekonomisinin önemli bir parçası oldu. Kripto para yatırımcılarına büyük kolaylık sağlayan stablecoinler aynı zamanda yeni nesil bankacılığa da öncülük ediyor”.

Öte yandan Bitcoin (BTC) 44.290 dolardan alıcı buluyor. Fiyat SMA 200 seviyesinin altına düştüğü için 42.000 seviyesinin test edilmesi mümkün görünüyor. Ayrıca grafikte oluşan bir “golden cross” bulunuyor. Bu hareketin fake olmaması durumunda yükselişe işaret ettiğini söyleyebiliriz. Düşen hacim fiyatın geri çekilmesini son birkaç saatte yavaşlattı. RSI alım seviyesine geriledi ve yeniden yukarı yönlü test için güç topluyor.

Facebook Comments